Nie mogę zainstalować Windowsa XP na laptopie

Siema. Problem jak w temacie. Mam laptopa HP 530. Miałem wcześniej na nim Viste, ale już jej nie chce. Przy probie instalacji Windowsa Xp pokazuję się błąd, że nie można znaleźć żadnych dysków twardych na tym laptopie… :confused: i tu instalacja się kończy. Windows XP oryginał… jaki może być powód? Może coś poblokowane?? Czekam na szybką odpowiedź.

Powód: brak sterowników sata od Twojego laptopa w windowsie.

Rozwiązania poszukaj dalej na forum, było wielokrotnie opisywane.

W biosie znajdź takie coś jak SATA MODE i ustaw z AHCI na IDE i powinno pojść gładko jeśli nie ma takiej opcji w biosie o tylko aktuzalizacja biosu… :slight_smile: 8) Chociaż jeszcze jeden sposób czyli integracja sterowników IDE z XP ale tego już nie potrafie… Pogrzeb jeszcze napewno się uda… :stuck_out_tongue:

Jeśli windows xp z sp2 to powinien zaisntalować się bez problemu. Jedynym problemem może być jak to wcześniej ktoś napisał nieprawidłowe ustawienie w biosie. Jeśli jest ustawione ahcpi to koniecznie zmień na ide. I szczerze ta opja nazywa się różnie: sata mode, ide mode, drive mode… i jeszcze kilka widziałem, poprostu wyszukaj tej opcji w biosie i ustaw ją należycie, instalka ruszy bez problemu.