Nie mogę zainstalować Windowsa XP na nowym laptopie

Witajcie,

Kupiłem nowego laptopa-bez systemu operacyjnego ponieważ mam oryginał razem z SP2 ze stacjonarnej jednostki.

Nigdy nie miałem problemów z instalacją na poprzednim komputerze aż do dziś. Normalnie wkładam płytę,która uruchamia instalatora systemu Windows XP HE ,ładuje jakieś pliki,następnie wyskakuję informacja o instalacji,licencja oraz tworzenie partycji. I tu zaczynają się schody. po wybraniu C czyli tworz partycję wywala mi blue screena.Poniżej zdjęcia w kolejności

a70946ca136eb72bm.jpgf7e09e17f29842f2m.jpg434a586e06fc6be1m.jpg2c95f43c128d3326m.jpg

Co robię nie tak?

Podziel dysk programem GParted: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … ed+0.3.411

Zintegrowałeś sterowniki trybu tekstowego do kontrolera dysków twardych z płytką instalacyjną Windowsa?

Zajrzyj -> tutaj.

Nie ma innej prostszej metody? Nie umiem tworzyć obrazów ISO,nie mam w tej chwili płyty,nic nie mam :frowning:

Zajrzyj do Biosu, czy możesz przestawić gdzieś tryb SATA Mode z AHCI na IDE. Jeżeli tak, to zrób to.

Jak nie ma to innego wyjścia nie ma, jak to co napisane zostało wcześniej: instrukcja.

Przestawiłem na IDE. Dalej wywala bluescreena ;(

W takim razie podziel dysk programem GParted. Czy płyta jest dobra i co najważniejsze legalna, a nie jakaś samoróbka?

W takim razie będę musiał powalczyć z tym programem. Tak płyta jest oryginalna,dostałem ja przy zakupie komputera stacjonarnego.Zawsze z niej instalowałem system po formacie jednostki centralnej i nie było problemów.

No, ale jeżeli to jest wersja OEM to możesz ją instalować tylko na komputerze stacjonarnym. Wersję BOX możesz instalować tylko wtedy, gdy nie używasz jej na innym komputerze.

Problem rozwiązany.Wystarczyło w zakładce Advanced wyłączyć tryb AHCI czyli dać Disable