Nie mogę zainstalować windowsa

wczoraj gdy miałem uruchomiony proces instalacyjny windowsa wyłączyli prąd w mojej dzielnicy i jak włączyli to zaczołem nagrywać jeszcze raz co się okazało gdy odczytuj mi płytę (niewiem jak sie nazywa ten proces) wyskakuj taki czarny ekran i mam do wyboru ,tak" lub ,instalator systemu windowas"(czy jakoś tak) jak wybieram tak wchodzi mi normalnie do windowsa którego miałem wczśniej jak dam drogą opcję pokazuj się taki pasek ładowania coś się ładuje i nagle się zacina tak samo jest z włożoną płytką nie mogę nawet sformatować dysku co mam robić proszę o pomoc

Jaki masz zasilacz?

Sprawdź,czy nie rozwaliły się kondensatory na płycie głównej.

hmm… trudna sytuacja, spróbuj użyć jakiejś bootowalnej płytki pozwalającej na sformatowanie partycji (tylko sformatowanie) kiedyś takiej używałem ale nie pamiętam nazwy a nastęnie gdy będziesz miał już czyściutką partycję włóż płytkę z systemem i zainstaluj :stuck_out_tongue:

Powinno zadziałać :wink:

jak sprawdzić czy nie rozwaliły się kondensatory ?? moj zasilacz to jakis no name 350W

Zobacz czy nie są napuchnięte.

Napisz to poprawnie podając szczegółowe informacje wróżki to tu na forum nie ma.

:o

Sformatuj partycje na której masz zamiar zainstalowac windę i po tym zainstaluj ponownie.

fiesta - napisałem ze nie mogę sformatować dysku

lazikar - co to znaczy ze coś jest napuchnięte bo jakoś cię nie rozumie:D

i jakie mam jeszcze informacje podać moim zdaniem wszystko podałem co było koniczne

Sformatuj np programem GParted dostępny na vortalu w postaci obrazu ISO do wypalenia na cd, a jak nie to wyjmij twardziela i sformatuj na innym kompie.

Widać zniekształcenia.

Podać proces ;]

dajcie spokój, nie straszcie uszkodzeniem płyty głównej skoro maladus pisze że komputer włącza się, jest tylko problem z Windowsem (nie dziwie się skoro przerwano Instalcję systemu) tak jak już pisałem format jakimś programem z bootowalnej płyty a potem instalacja systemu, i komp wraca do zdrowia :wink:

Kolega przesadził z tymi kondensatorami. To wina przerwania instalacji. Po uruchomieniu komputera z płyty win powinno normalnie ruszyć instalacja.

lazikar z płyty z winem nie da sie uruchomić kompa(w moim przypadku) jedynym rozwiązaniem widze ze jest tylko sformatowanie dysku przez Gparted

:o Ja nie twierdzę że to uszkodzenie kondensatorów, przecież to głupota, to Slake wymysla bajki z uszkodzeniem kondensatorów

:!: :!: :!:

zapomniałem dodać ze wątpie że sformatuje dysk c:// przez program Gparted jak jest załączony win to jak go moge sformatować sam siebie win nie sformatuje

nie używałem Gparted ale

skoro jest to bootowalna płyta to uruchamiając ten program nie uruchamia sie Windows dzięki czemu bez trudu powinno dać się sformatować dysk C

Da się. Ustaw bios by startował z płyty.

maladus pisał że instalował już system więc chyba w BIOSIE wszystko jest ustawione w porządku…

Może, chyba, ale nie na pewno. Szczerze to wątpię.

a możcie powidzieć gdzie to w tym biosie ustawić

Złączono Posta : 23.06.2007 (Sob) 23:01

i jak zrobić tą płytę botowaną:D:D bo nieznam się na tym więc niewiem

szukaj Boot.