Nie moge zainstalowac windowsa

Wylaczylam laptopa jak zawsze a kiedy po kilku godzinach chcialam wlaczyc znow pokazal sie po kilku minutach komunikat system operating not found.I nic wiecej.Wiec uznalam ze trzeba zainstalowac windowsa na nowo,ale nic z tego.Wkladam plyte,wywoluje biosa jest ok,dalej nic tylko slychac ze stacja dyskow pracuje,ale jest tylko czarny ekran nic sie nie dzieje,dopiero po kilkudziesieciu minutach wyswietla sie komunikat ze skladniki systemu zostana zainstalowanie,restartuje lapka i koniec.dalej jest tylko czarny ekran mpznaby tak robic w kolko cala wiecznosc.Pomyslalam moze ze to jakis wiruch czy co,plyta jest ok,mam zainstalowanego Avasta i dotychczas mnie nie zawiodl.Nie wiem co to jest i jak go w ogole uruchomic,jak zainstalowac system i co w ogole robic!Byc moze taki watek juz byl,ale ja nie znalazlam nic takiego jak u mnie,poza tym nie znam sie nawet na tym za bardzo.Ratujcie!

W dniu 30.04.2008 , o godzinie 17:46 został dopisany post przez kroliczek1

niemozliwe zeby nikt nie wiedzial:(zlitujcie sie:(

Spróbuj przywrócić optymalne ustawienia w BIOSie. Może płyta z instalką jest uszkodzona. Spróbuj pożyczyć od kogoś płytę i zainstalować z niej, wpisując swój klucz. Boję się jednak, że może to być mniejszy/większy problem sprzętowy.

Reset biosa nie pomaga;probowalam.Moja plytka smiga na drugim kompie jak trzeba,inna plyta tez u mnie nie dziala,mam po prostu dalej czarny ekran i tyle.Zupelnie jakby cos nie pozwalalo zaladowac sie windowsowi…obawiam sie czy to nie padl twardy dysk czy plyta glowna…znajomy informatyk mi powiedzial ze to pewnie wirus ktory zagniezdzil sie na dysku innym niz dysk C,ze wlasnie on nie pozwala na rozruch systemu.I ze pomoze na to reczny reset z plyty glownej,ale tego sama nie zrobie przeciez.Niestety nie mieszkam teraz w polsce i ciezka sprawa :frowning:

Czasami jest tak, że jest uszkodzony Master Boot Sector (MBR), część dysku, w której sa odczytywane wszelkie informacje startowe systemu operacyjnego. Spróbuj jakimś programem uruchamianym z płyty bootującej, np Paragon Partition manager sprawdzić dyski, czy nie jst uszkodzony dysk twardy a w szczególności MBR. Ten program powiniem sobie poradzić z takimi błędami.

Nie wiem tylko czy sama sobie z tym wszystkim poradze :frowning: