Nie mogę zainstalować Windowsa

Witam!
Czy mógłby ktoś mi pomóc zainstalować windowsa bo męczę sie z tym cały dzień i w kółko to samo. :confused:
Gdy próbuje zainstalować windows od nowa to odpala mi się cały czas system który już mam zainstalowany i nie chce ruszyć instalacja. Próbowałem już chyba wszystkiego i ciągle to samo. W boot menu widzi płytę słyszę że chodzi pisze że się odpala (boot cd/dvd) i nagle ładuje się windows ten który mam zainstalowany.

W biosie jestem zielony więc może ktoś mi powie co tu ustawić żeby wystartowała instalacja a nie windows który jest już wgrany:

Płyte czyta normalnie przez mój komputer.
Na chwile obecną zrestartowałem bios i czekam na waszą rade bo już szlak człowieka trafia

Jesteś pewien płyty?

Jasne nie dawno instalowane było u koleżanki z miesiąc temu.
A tu dowód że odpala:


Tylko że tam szło bez problemu odrazu z boot menu szło

Hej,

Przede wszystkim w First Boot Device powinien być CDROM, a dysk na miejscu drugim (Second Boot Device ma być Hard Disk).

Pozdrawiam,
Dimatheus

W first boot dev ustaw napęd cd

1 polubienie

Cały czas to samo. Nawet jak przestawiłem tak jak pisaliście


I po tym komunikacie startuje windows który mam zainstalowany

Naciśnij coś na klawiaturze, aby uruchomić z płyty.

1 polubienie

Dokładnie, rozruch z płyty wymaga potwierdzenia ze strony użytkownika - właśnie poprzez klawiaturę.

Nie działa też próbowałem. Ogólnie to jak dobrze pamiętam to powinno pisac tam coś aby kliknąć a u mnie nic nie pisze i odrazu system startuje

A może klawiatura w czasie uruchamiania systemu nie działa. Chociaż nie - skoro da się wejść do BIOS-u, to raczej działa poprawnie.

A pokaż, jakie opcje są pod pozycją Hard Disk Boot Option w BIOS-ie.

Takie coś:

Płyta główna ma chyba jakiś “Boot Menu” pod np. F11 - poszukaj w instrukcji i sprawdź. Tam powinno dać się wybrać napęd CD/DVD.

No właśnie to samo jest co ustawie first boot dev jak użyje F11

Nazwa nośnika wskazuje że to nie jest oryginalna kopia tylko jakaś przeróbka czy coś podobnego.
Może nie jest bootowalnym nośnikiem?

Pobierz oryginalny obraz iso i z niego dokonaj instalacji.

1 polubienie

Jak to zrobić?

Po prostu pobierasz obraz w pliku iso i nagrywasz przy pomocy na przykład ImgBurn.

Dobra temat do zamkniecia. Wielkie dzieki dla was a w szczegolnosci dla tosiekbu. Rufus pomogl:)

Kiedys spotkalem sie z laptopem Samsunga ktorego procesor nie spelnial jakis warunkow koniecznych dla instalacji Windows 10. Ale juz nie pamietam co to było.