Nie mogę zainstalowac wtyczki silverlight na telewizorze Sharp smart

witam, pytanie trochę nietypowe dla tego typu forum. Jednak jeżeli ktoś wie proszę o pomoc. Zakupiłem w/w telewizor i chce sobie w obejrzeć film na np tvn player czy zalukaj pl itd. Jednak nie mogę. System telewizora podaje, że trzeba zainstalować w/w wtyczkę. Jednak ani poprzez net ani z pendrive nie da radu ma ktoś jakś pomysł, jak to ominac??. Pozdrawiam 

Hej,

 

Na TVN próbujesz oglądać filmy przez przeglądarkę? Czy taka informacja pokazuje się w aplikacji TVN Player?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak dokładnie

Hej,

 

Tak dokładnie tyczy się przeglądarki czy aplikacji TVN Player?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Już mówię, aplikacji tvn player i każdego filmu, który chcę obejrzeć online

Hej,

 

Próbowałeś aktualizować aplikację TVN Player bądź aplikację smart w TV?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

próbowałem podaje że wszystko aktualne

Hej,

 

A możesz podać, jaki to dokładnie model telewizora?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Teraz nie ale jak wrócę z pracy to podam. Czytałem, ze bardzo dużo osob tak ma ze smartami, że podobno nic nie mozna zrobić. Że pozostaje pendrive na którym mozna coś nagrać i obejrzeć. 

Hej,

 

Wszystko po prostu zależy od tego, w oparciu o jaki system pracuje telewizor i jego smart funkcje.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam sorki wczoraj nie miałem czasu podac. Telewizor Sharp Ulra HD 4K LC49CUF8462ES. Mam jeszcze jeden problem, pomimio, że sieć jest połaczenie ok test sieci ok to i tak przeważnie tv nie chce się połaczyć z internetem.

Hej,

 

Niestety nigdzie na stronach producenta nie potrafię znaleźć informacji o tym TV, ani samego firmware’u do pobrania. Jeśli masz w TV możliwość wykonania resetu ustawień, wykonaj go. Pomocna powinna być instrukcja obsługi.

 

Jeśli chodzi o połączenie internetowe, to problem dotyczy połączenia kablowego czy WiFi?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Sorki, że nie odpowiadałem, ale myślałem, że już nikt się nie odezwie. Witam Wi-fi Robiłem przywrócenie pomagało na godzinę, teraz, w ogóle nie pomaga.

Hej,

  • Przywracanie robiłeś to z poziomu menu TV? To przywracanie do ustawień fabrycznych było?
  • Jak wygląda siła sygnału WiFi w TV?

Pozdrawiam,
Dimatheus

z poziomu TV przywracanie. siła sygnału jest możliwość 3 opcji. Najczęściej są 2 kreseczki. Jak wrócę spróbuję podpiąć na kablu zobaczymy czy chociaż  z tego pójdzie. 

Miałem zwykły LED:) i był spokój.:slight_smile:

Hej,

 

Faktycznie mogą być zakłócenia w sile WiFi i stąd braki w połączeniu. Jeśli na kablu będzie OK, będzie można przyjąć takie tłumaczenie. Jeśli na kablu też będzie problem, to źródło nieprawidłowości jest w samym TV.

 

Sprawdzałeś, czy jest możliwy do pobrania nowy firmware, korzystając oczywiście z menu w TV.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Sprawdzałem ■■■■ podaje, że oprogramowanie jest aktualne.

Hej,

 

A jak jest w przypadku na przykład aplikacji You Tube?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam jestem ponownie. Sprawa wygląda tak. Jeżeli chodzi o internet, to karta wi-fi raz łączy raz nie, przeważnie netu nie ma. Jak podłączyłem na kablu jest super cudo:).  Jeżeli chodzi o nieszczęsną wtyczkę silwerlight dalej to samo. Aplikacja You Tube hula pieknie wszystko tam smiga.

Może zakłócenia wi-fi wynikają z tego, że jest u mnie podpięte sporo urządzeń. Nie chodzą one wszystkie na raz, ale troszkę ich jest. 2 laptopy, komp stacjonarny, tablet, 4 smartfony no i teraz tv smart:).

Hej,

 

W przypadku WiFi problemy mogą wynikać z występowania zakłóceń - na przykład nakładają się na siebie sieci Twoja i sąsiadów. Mogą też pojawiać się zmniejszenia siły sygnału wynikające z ułożenia pokoi i ścian w mieszkaniu czy domu. Ilość podłączonych urządzeń też może mieć znaczenie, ale dotyczy to głównie słabszych routerów.

 

Problem z aplikacją TVN pojawił się od jakiejś konkretnej wersji (po jakiejś aktualizacji) czy też od samego początku użytkowania?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus