Nie mogę zainstalować XP. Po restarcie instaluje się od nowa

Nie mogę zainstalować XP. Po restarcie instaluje się od nowa i wykrywa poprzednią instalację ale jako obcą. Pyta się czy ją zamienić i wszystko od nowa i tak w kółko.

Cóż począć ?

wystarczy na poczatku instalacji nie formatowac windowsa tylko usunac pliki winodowsa na dysku na ktory bedziesz instalowal windowsa xp

bo pewnie instalowales xpeka i jakis blad wyskoczyl czy sam przerwales i blad ci wyskakuje :PP

A nie masz przypadkiem ustawionego pierwszego bootowania na napęd cd-rom ? Jeżeli tak, w momencie restartowania wejdź do BIOSu i ustaw pierwsze bootowanie na dysk twardy. Cd-rom może być jako drugi.

na poczatku instalacji jest taka opcja ze mozesz usunac pliki stare windowsa a nie formatowac calego ;PP

To niema żadnej różnicy system restartuje sie żeby dokończyć instalacje a jeśli wykryje pierwszy cd-rom to nic sie niestanie bo będzie pisać żeby nacisnąć klawisz żeby spowodować rozruch cd a jeśłi tego niezrobisz w ciągu 3 sekund to instalacja idzie prawidłowo dalej

Mam ale zawsze miałem i było dobrze.

przy instalacji,po formatowaniu i ukończeniu pierwszej części

instalacji przy restarcie szybko wyhmij płytę z napędu,

po wznowieniu instalacji zostaniesz poproszony o włożenie

płyty do napędu

-powinno pomóc

Zrobiłem tak.

Nie zapytał o płytę.

Nie pomogło.

A próbowałeś ustawić pierwsze bootowanie na dysk twardy tak, jak ja radziłem ?

Tak. Nic to nie dało.

Może potrzeba zainstalowac sterowniki dla kontrolera z dyskietki

A jakże to uczynić?

Coś mi się zdaje, że trzeba iść do serwisu.

Podaj jaką masz Płytę główną i dysk

Ale po co ? Tutaj nie ma konfliktu bo ten dysk na tej płycie chodził dobrze. Kłopoty się zaczęły od kiedy wsadziłem ten dysk do innego kompa który najwyraźniej takich dysków nie obsługuje.

Nie rozumiem.

Sformatowałeś dysk twardy i instalujesz nowego Windowsa, tak ? Przy pierwszym restarcie instalator zaczyna instalować Windowsa na nowo, tak ?

TAK

Miałem kiedyś taki przypadek, ale problem tkwił w ustawieniach bootowania. Miałem ustawiony start z napędu CD-ROM i instalator uruchamiał się ponownie. Wystarczyło zmienić First Boot na dysk twardy i wszystko było ok.

Ale Ty piszesz, że w Twoim przypadku nic to nie daje, więc nie wiem :?

Nie widzę innej przyczyny :?

Może nie zapisałeś ustawień BIOSu przy zmianach kolejności bootowania ?

Wygląda mi to na problem z dyskiem (jakieś sektory mogły paść).

Sugestia: w instalatorze usuń partycję i stwórz od nowa.

Już to robiłem, bez skutku

BIOS :

“Advanced BIOS Features” \ “First boot Device” \ “CDROM”

Teraz Kolejno :

  1. wkładasz płyte do napedu

  2. restartujesz kompa

  3. czekasz na napis “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z tego dysku CD” i naciskasz klawisz

  4. teraz format, wybór partycji, i kopiowanie plików potrzebnych do instalacji

  5. po skopiowaniu plików potrzebnych do instalacji następuje restart komputera ponownie pojawia się napis “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z tego dysku CD” i w tym momencie już nie naciskasz żadnego klawisza gdy to zrobisz wrócisz do punktu 1. poprostu musisz poczekać aż rozpocznie się właściwa instalacja z wcześniej skopiowanych plików na dysk. Wydaje mi się że w tym momencie popełniasz błąd.

Pozdrawiam…