Nie mogę zainstalowac XP. Wina dysku?

Witam!

Mam duży problem, ponieważ nie moge zainstalować XP’ka na moim komputerze. dzieje się tak że wkładam płytkę, odczytuje z niej coś tam i po chwili pojawia się komunikat że jest jakiś problem z dyskiem, aby go sprawdzić czy ma sterowniki itp. spróbowałem zainstalować na dysku zewnętrznym, ale dzieje się to samo ( oczywiście zmieniałem w biosie rozruch). Myślę co może być jeszcze nie tak, postanowiłem więc że spróbuję z innej płytki (tym razem ze zgrywanej, a przed tem z oryginalnej) lecz dalej to samo. Może jest to spowodowane tym że moja płyta nie obsługuje starszych systemów. Nie mam już siły do tego kompa a na siódemke w obecnej chwili mnie nie stać.

Specyfikacja:

CPU; intel pentium g2030

MOBO; msi b75a-g43

GPU; asus 7790 1gb

DYSK; segate barracuda 500gb

RAM; 2x2 gb kingston hyperx

ZASILACZ; corsair vs450w

OBUDOWA; gladius m40

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Musisz zintegrować sterowniki do dysków SATA/AHCI wtedy będzie normalnie widzieć dyski.

Co nie zmienia faktu, że ten komp na tym systemie będzie działał na pół gwizdka.

Hej,

Jak to zrobić, znajdziesz tutaj. Ewentualnie zostaje zmienić w BIOS’ie ustawienia kontrolera dysku na tryb natywny IDE.

Pozdrawiam,

Dimatheus