Nie mogę zainstalować XP

Witam mam bardzo wielki problem otóż nie potrafie zainstalować Windowsa Xp Home Edition SP2. Gdy wkładam płytę instalacyjną do napędu w czasie ładowania komputera pada polecenie żeby nacisnąć dowolny klawisz żeby rozruszyć płytę, więc naciskam wszystko co popadnie i nie chce sie uruchomic instalator tylko ładuje sie ta zainstalowana wersja windowsa.(Chce poprostu zrobić format dysku). W biosie wszystko jest ustawione tak jak powinno, wiec nie wiem co jest przyczyną tego, że instalator nie chce sie uruchomic. Bardzo prosze o wszelkie porady za które będę bardzo wdzieczny.

napewno w first bot device jesy ustawione na cd-rom ?

gdy wprowadzasz zmiany save and exis setup ? potwierdzasz potem literka Y (yes) ?

płyta niejest uszkopdzona ?

Masz dwa napędy CD/DVD - wsadź płytę CD z XP do drugiego.

Bootowanie:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … instalacja

http://komputery.idg.pl/ftp/pc_4451/Win … r.1.0.html

UWAGA

Możliwe że napęd CD/DVD jest na jednej taśmie sygnałowej z dyskiem na I kanale IDE,wtedy należy przepiąć napęd CD/DVD na II kanał IDE na osobnej taśmie sygnałowej.

na pewno mam pierwsze ustawione czytanie z CD potem floppy a potem hard disk, sprawdzilem to, a z tymi napędami to spróbuje

naciśnij ENTER

A może masz klawiaturę USB, która nie jest widoczna pod DOS’em ??

Jeśli tak, to na czas instalacji podłącz klawiaturę ps/2

dobre spostrzeżenie może tylko dodam że można to zmienić w BIOS’ie aby USB było widoczne pod DOS’em

:mrgreen: No miszczu jeżeli wyskakuje ci napis żeby wcisnąć przycisk żeby zainstalować xp-ka to na sto procent jest ustawione w biosie botowanie z płyty.

ALE…

“HIUSTON MAMY PROBLEM” MASZ BULA !!

Tak jak kolega słsznie zauważył możesz mieć klawiature pod USB i wtedy ci instalacja nie ruszy.

A jeżeli masz zwykłą klawiature i nie rusza instalka to są dwie możliwości.

  1. Masz uszkodzoną tablice MBR a wtedy bul bo dysk nadaje się już praktycznie do wyżucenia, ewentualnie możesz na nim zainstalować linuxa

  2. Pytanko czy już instalowałeś tego windowsa na tym kompie?

bo jeżeli tak to patrz punkt 1. a jeżeli nie to czy przypzdkiem niemaż dysku sata2 bo jeżeli tak to na 100 nasz starą wersje windowsa ktura tych dysków nie obsługuje no i wtedy musisz sobie ściągnąć nowszą wersje np z sierpnia 2006 ktura obsługuje już dyski sata2 i procki np dual core2, każdy z wyśej wymienionych problemów już kiedyś przerabiałem ja bym stawiał na zwalony dysk. 8)

może nie dość szybko reagujesz - jeśli mamy system na dysku

musimy nacisnąć klawisz w ciągu 3 s, bo inaczej startuje system z dysku

mam dysk twardy seagate barracuda 80gb. Chyba to jest właśnie dysk sata2. jeszcze nie probowałem z klawiaturą ale mam nadzieję, że wreszcie uda mi się zainstalować ten windows

i oczywiście będą potrzebne sterowniki do dysku SATA.

Wielkie dzięki ak6 i de niro! !!