Nie mogę zainstalować XP

Witam.Wysypał mi się system.Chciałem zainstalować nowego XPeka i by ustawić bootowanie z płyty musiałem wejść do biosu.Ponieważ było założone hasło zresetowałem ustawienia biosu i teraz pojawił się problem .Najpierw okazało się że mój bios nie obsługuje acpi -dałem rade ,potem blue screen by wyłączyć buforowanie dysku -wyłączone kolejny problem instalacja dochodzi do wyboru partycji i komputer wyłącza się.Sprawdziłem twardziela ok pamięci ram przełożone do innego kompa ok.Ma ktoś pomysł co dalej płyta główna czy coś w biosie się poprzestawiało po załadowaniu ustawień fabrycznych?

jak ci się wysypał system

Ładował się do pokazania tapety i wywalał bluescreena że zmieniła się konfiguracja sprzętu by zaktualizować sterowniki

trochę to dziwne że komputer najpierw obsługiwał ACPI a później przestał

może po prostu płyta z XP zepsuta/porysowana

Zobacz to http://www.poradykomputerowe.pl/awarie- … -acpi.html

agawin3 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Tak jak pisałem z ACPI dałem rade.Problem zaczyna się w momencie pojawienia się okna wyboru partycji po około 5 sekundach wyłącza komputer i tu mój problem dlaczego? Poza tym nie wiem czy wcześniej bios obsługiwał ACPI to składak bardzo już leciwy kupiłem go już z zainstalowanym systemem stronka na nim wisiała kiedyś.

sprawdziłeś pamięci i dysk

czyli najbardziej podejrzana jest płyta cd

najlepszym rozwiązaniem byłoby uruchomienie jakiego linuksa z płyty