Nie mogę zainstalować żadnego systemu

Witam, mam problem, a mianowicie nie mogę zainstalować żadnego systemu. Gdy próbuję zainstalować xpka to sam instalator włącza mi się dość długo, a gdy załaduje pliki, których ładowanie też trwa za długo to wyświetla, że nie potrafi wykryć dysku, to samo mam z vistą, również nie wykrywa mi dysku. Próbowałem również zainstalować Mandriva’e 2008 spring i tu mam inny problem, na początku wyskakuje mi “fatal error finishing initialization”, czasem nie wyskakuje ten błąd tylko później mam problem, gdy stworze partycje to formatowanie nie dochodzi do końca i się jakby zacina. Nie wiem kompletnie co zrobić, wczoraj jakimś cudem udało mi się xpka zainstalować, ale dziś rano gdy załączyłem komputer to system mi okropnie mulił, po czym wyskoczył blue screen of death i od tamtego czasu mam problem ;/ byłbym wdzięczny za porady. Moja konfiguracja to:

C2D e5200

Gigabyte GA-EP35-DS3L

Seagate Barracuda 250 gb SATA/300

Amacrox Warrior AX400

Radeon HD2600 pro IceQ 256mb

2x 1024mb A-data cl5 800mhz

Pozdrawiam, raflas.

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane (lub zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235 )

Zmień kabel sygnałowy od dysku twardego.

Jeżeli możesz podpiąć u kogoś dysk lub jakimś cudem u Ciebie XP wystartuje, koniecznie podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

Próbowałem resetu biosu, kabel sygnałowy też zmieniłem i to samo, z podpięciem dysku u kogoś może być problem ale będę kombinował. Wszystkie części które mam to praktycznie nówki, oprócz grafiki, dvd i obudowy. Kupiłem niedawno te części i same problemy są ;p Teraz coś mi mandriva ruszyła, ale instalacja przebiega straaaasznie wolno, może coś z tego będzie. Zapomniałem też dodać, że wczoraj po zainstalowaniu xpka, system chodził wyśmienicie, zainstalowałem kilka gier i one też chodziły bez zarzutu, a teraz to wszystko muli. Pozdrawiam, raflas.

wygląda na uszkodzenie dysku twardego…spróbuj go jeszcze przepiąć pod inny kontroler sata, sprawdź podłączenie napędu.

Podłączenie napędu raczej jest dobre, a po podpięciu na inny kontroler nic się nie zmienia, widzę że czasem są różnice jak pokombinuje w biosie z trybem dysku na large itp, albo jak pobawie się zworką, ale nie potrafię ustawić dobrej konfiguracji i zazwyczaj windows nie wykryje dysku, albo w ogóle nie dojdzie do tego momentu. Pozdrawiam, raflas.

w biosie odnośnie dysku ustaw LBA lub auto i nie baw się tymi ustawieniami. skombinuj inny dysk testowy i sprawdź jak się będzie zachowywał komputer.

A co ze zworką? Mam ją mieć wsadzaną w dysku? Nie wiem też co do zworki w napędzie dvd, mam ją ustawić na master czy na slave? Czy w ogóle ją wyjąć?

A co do ustawieć LBA to moge je zmienić tylko na 1 i 2 złączu, na pozostałych nie, to oznacza że mam przepiąć kabel do któregoś z nich? Pozdrawiam, raflas.

zworkę wyjmij ogranicza prędkość dysku do standardu sata1.

a w napędzie DVD? Jest on podłączony na IDE to nie wiem czy to nie koliduje ze sobą, przepraszam za te pytania, ale tyle przesiedziałem przy tym kompie, że już kompletnie nie wiem co robić. Dzięki za udzielane odpowiedzi. Pozdrawiam, raflas.

w napędzie zworkę ustaw na MASTER.

Nie wiem czy to ważne, ale gdy podczas bootowania z płyty nie klikne jakiegoś klawisza to wyskakuje mi “błąd ładowania systemu operacyjnego” a wczoraj mi wyskakiwało “błąd odczytu dysku”. Jest jakiś sposób sformatowania dysku bez użycia systemu? Może na dysku są jakieś wiruchy czy coś i dlatego systemy go nie wykrywają? Pozdrawiam, raflas.

tak jest, ale jeśli instalator windows nie radzi sobie z formatowaniem to znak iż padł dysk twardy.

Instalator windowsa nie radzi sobie z formatowaniem, ale gdy próbuje instalować mandriva’e to czasem mi zaskoczy do instalatora, ale ten na którymś tam % się zacina. Spróbuje jakoś przetestować ten dysk u kogoś innego. Dzięki technik_elektro za zaangażowanie :wink: Pozdrawiam, raflas.