Nie mogę zainstalować żadnego Windowsa!

kolega mi przyniósł kompa z dziwnymi objawami. on chciał zrobić format ale zawsze gdy wgrywały się pliki systemowe zawieszało się wszystko to znaczy jak by dysk przestał działać dioda od dysku świeci się cały czas. a płyta w napędzie przestaje się kręcić . i przestaje kopiować pliki systemowe próbowaliśmy już XP i visie zawsze zatrzymuje się przy kopiowaniu . normalnie robi formatowanie i jak kopiuje to w pewnym momencie przestaje raz na 55% raz na 89% rożnie .postanowiłem wyjąc dysk i wsadzić go do mojego kompa bo myślałem ze dysk padł dziwo Windows zainstalował się na tym dysku normalnie wiec dysk ok.myślę ze to zasilacz lub pamięci a co wy o tym myślicie. a i jeszcze jedno jak włączam kompa to nie zawsze karta graficzna się włącza to znaczy na monitorze nic nie ma jak by się nie zapalał bo nie było sygnału ale cały komp uruchamia się dopiero po restarcie lub dwóch wraca do normy :o

raczej zasilacz nie wytrzymuje.

kiedyś ze starym kompem miałem podobnie ale jakoś poszła instalacja xp po dwóch restartach kompa.

w ogóle to jaki ten komputer jest twojego kolegi? parametry podaj i marke zasilacza, tylko proszę nie mów, że to CodeGen hehe :wink:

lepiej

bestec 300w max

komp to p4d

2gb ram ddr2

karta nie wiem bo jeszcze kompa nie odpaliłem ale jakaś na pci e

To może być tez wina pamięci spróbuj instalacji windowsa na kolegi komputerze z tym że wymień pamięci ( i zasilacz).