Nie mogę zainstalować żadnych programów do partycjonowania

Witam. System to Vista HP 64bit. Mam problem, z którym nigdy wcześniej się nie zetknąłem. Chodzi o to, że mam problemy z jakimikolwiek programami do partycjonowania dysku. Na przykład po prawidłowym zainstalowaniu programu MiniTool Partition Wizard 7.6 przy próbie uruchomienia dostaję taki komunikat: https://dl.dropbox.com/u/92711063/b%C5% … 20mtpw.jpg. Próbowałem jeszcze jakiegoś innego programu, tam również był błąd i nic nie dało się zrobić.

Inne programy, np. odtwarzacze instalują się i działają poprawnie. Nie wiem kompletnie o co chodzi :?:

Jak rozwiązać ten problem :?:

Proszę o pomoc :frowning:

PS: Ostatnio podmieniałem plik imageres.dll z folderu system32. Udało mi się w końcu, ale dopiero po zmianie uprawnień dla całego folderu system32 ( a z tego co widzę jest tam folder o nazwie drivers). Może to ma jakiś wpływ na tę sytuację :?: Jeśli tak, to mógłby mi ktoś powiedzieć jak wyglądały standardowe uprawnienia dla tego folderu?

Przywróć oryginalne pliki systemowe poleceniem sfc /scannow wpisanym w Start > Uruchom

W wierszu poleceń z prawami admina po przeskanowaniu komendą sfc /scannow otrzymałem takie coś: https://dl.dropbox.com/u/92711063/wierszpolecen.jpg

Jeśli chodzi o plik cbs.log to przy próbie otworzenia mam “odmowę dostępu”.

Edit: Otworzyłem ten plik log ale sporo tu treści

Rozumiem, że po restarcie też nic się nie zmieniło? Jeśli nie, to nie pozostaje nic innego jak naprawa systemu przez nadpisanie, czyli z płyty instalacyjnej. Nie wykluczone, że rejestr Windowsa jest poważnie uszkodzony. Wtedy i naprawa przez nadpisanie może nie pomóc.

Minotool dalej wypluwa błąd.

Co przez to rozumiesz? W jaki sposób wykonać to nadpisanie :?: :?: Chodzi o tą konsolę naprawiania systemu?

Poważnie uszkodzony :?: Ja w ogóle nie ingerowałem w Windowsa oprócz wspomnianej zmiany uprawnień folderu system32 :shock:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904 Danych żadnych nie stracisz. Wszystko trwa jakieś 1,5 godziny.

Jeśli masz Windowsa 7/Vistę, to tak: procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

Wbrew pozorom sporo ingerowałeś w system i jego rejestr właśnie. Możliwe, że naprawa nakładkowa (przez nadpisanie systemu) poradzi sobie z tym, ale nie ma pewności. Tak, czy inaczej, warto ją zrobić. 1,5 godziny i wszystko jasne!

Wygląda na to, że nie mogę tej metody użyć, bo mam Vistę zaktualizowaną już do SP2, a płyta nie ma żadnych zintegrowanych Service Packów :frowning: Czyli na dysku wyższa wersja…

Może zapytam inaczej. Czy w czasie codziennej pracy (o ile Twoja diagnoza Poraj jest słuszna) na takim systemie odczuję jakiś dyskomfort w czasie korzystania z komputera :?: :?: Bo przyznam, że na razie nie zauważam różnicy w działaniu Visty, a z reinstalacją całkowitą miałbym mnóstwo roboty

Moim zdaniem, żaden. Zresztą, niestety, w tej sytuacji (Vista na płytce CD bez Service Packów) taka naprawa odpada. A warto w swoich zasobach mieć płytkę instalacyjną skompilowaną z Service Packami! Właśnie dla celów naprawczych.

No właśnie :expressionless:

Skoro nie będzie to aż tak uciążliwe w codziennej domowej pracy na komputerze to może niech tak zostanie, a tego typu programy (minitool) sobie odpuszczę…

No więc chciałbym spowrotem poustawiać te uprawnienia dla system32 tak jak były wcześniej ale niestety nie zapisalem jak one były poustawiane. Może ktoś z Vistą lub Windows 7 mógłby mi powiedzieć jak ma u siebie uprawnienia na folder System32 :?: :?: