Nie mogę zakłądać gier w Starcrafcie

Witam.

Mam taki problem, że jak założę grę/pokój w grze StarCraft na Battl.net to nikt nie wchodzi i to nawet po długim czasie, więc rozumiem, że to coś z komputerem czy internetem. Czy ktoś wie w czym może być przyczyna i jak to naprawić?

musisz mieć zewnętrzne IP żeby ktoś widział grę, którą Ty założysz. Zapewne tu lezy problem

Jak sprawdzić jakie mam IP? Dodam, że kiedyś miałem internet ze statycznym IP i mogłem normalnie gry zakładać, a nikt nie mówił, że mam zewnętrzne czy coś w tym stylu.

PS: Neostrada ma zewnętrzne?

Neostrada ma zewnętrzne dynamiczne.

Wpisujesz w konsoli Windows komendę ipconfig. Zapisujesz sobie Adres IPv4. Teraz wchodzisz na stronę http://mojeip.org/. Jeśli oba adresy są takie same, masz zewnętrzne IP. Jeśli się różnią - masz IP wewnętrzne (jesteś za tzw. NAT-em). Wtedy musisz poprosić usługodawcę o przekierowanie portów.

Wewnętrzne IP może też być spowodowane przez posiadanie w domu routera. W takiej sytuacji musisz samemu przekierować porty na routerze.

  • Jak uruchomić tą konsolę Windows? Jak dałem start -> uruchom to mi nic nie uruchomiło…

Wpisz tam cmd i zatwierdź Enter.

No i gdzie tam jest jakiś IPv4 jak mi pokazało ADres IP, Maska podsieci, brama domyślna?

Przenoszę do odpowiedniego działu…