Nie mogę zakłądać gier w Starcrafcie

(system) #1

Witam.

Mam taki problem, że jak założę grę/pokój w grze StarCraft na Battl.net to nikt nie wchodzi i to nawet po długim czasie, więc rozumiem, że to coś z komputerem czy internetem. Czy ktoś wie w czym może być przyczyna i jak to naprawić?

(Chilek1) #2

musisz mieć zewnętrzne IP żeby ktoś widział grę, którą Ty założysz. Zapewne tu lezy problem

(system) #3

Jak sprawdzić jakie mam IP? Dodam, że kiedyś miałem internet ze statycznym IP i mogłem normalnie gry zakładać, a nikt nie mówił, że mam zewnętrzne czy coś w tym stylu.

PS: Neostrada ma zewnętrzne?

(Kpc21) #4

Neostrada ma zewnętrzne dynamiczne.

Wpisujesz w konsoli Windows komendę ipconfig. Zapisujesz sobie Adres IPv4. Teraz wchodzisz na stronę http://mojeip.org/. Jeśli oba adresy są takie same, masz zewnętrzne IP. Jeśli się różnią - masz IP wewnętrzne (jesteś za tzw. NAT-em). Wtedy musisz poprosić usługodawcę o przekierowanie portów.

Wewnętrzne IP może też być spowodowane przez posiadanie w domu routera. W takiej sytuacji musisz samemu przekierować porty na routerze.

(system) #5
  • Jak uruchomić tą konsolę Windows? Jak dałem start -> uruchom to mi nic nie uruchomiło...

(Kpc21) #6

Wpisz tam cmd i zatwierdź Enter.

(system) #7

No i gdzie tam jest jakiś IPv4 jak mi pokazało ADres IP, Maska podsieci, brama domyślna?

Przenoszę do odpowiedniego działu..