Nie mogę zaktualizować flash player'a

(Mariola P Schmidt) #1

Hej. Mój problem polega na tym, że moja przeglądarka informuje mnie, że wtyczka Adobe Flash jest nieaktualna i niebezpieczna, co oczywiście sprawia, że nie działa. Próbowałam ją zaktualizować pobierając link aktualizacyjny na różne sposoby - bezpośrednio ze strony Adobe, ze strony pomocy Mozilli, różnie... Po czym, gdy mam już ten cały plik instalacyjny na kompie to mi nie odpala. Corobić?

Będę wdzięczna za pomoc :slight_smile:

(Longhorn2009) #2

Próbuj wyłączyć antywirusa.

(Mariola P Schmidt) #3

Nie pomogło :frowning:

(Bogdan_G) #4

Odinstaluj posiadane wtyczki adobe flash player uninstallerem, potem pobierz na dysk i zainstaluj dedykowane do przeglądarek.

Na dobreprogramy masz wszystko, co potrzebne.

Gdyby jeszcze był problem, to w opcjach folderów odznaczysz ukrywanie chronionych i zaznaczysz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Użyjesz wyszukiwarki

Po odinstalowaniu Flash Playera z komputera, należy dodatkowo upewnić się, że wspomniane foldery są puste: C:\Windows\system32\Macromed\Flash, C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash. Jeśli nie, to zawartość tych folderów usuwasz.

Te foldery możesz usunąć całkowicie: %appdata%\Adobe\Flash Player, %appdata%\Macromedia\Flash Player

(Mariola P Schmidt) #5

A ten unistaller to musi jaki być jakiś szczególny czy wystarczy mi np. RevoUninstaller?

(Longhorn2009) #6

Adobe ma swoje narzędzie do usuwania Flasha. Kolega Bogdan podał ci jego nazwę.

(Mariola P Schmidt) #7

Bardzo dziękuję za pomoc, chociaż nie wiem dlaczego nie musiałam robić nic.

Wyłączyłam komputer trochę wcześniej, po czym uruchomiłam go ponownie, że porobić te wszystkie rzeczy, o których pisaliście i samoczynnie zaraz po włączeniu włączył mi się komunikat, że jest dostępna nowa wersja Adobe Flash i od razu uruchomił się instalator. W każdym razie jest zrobione :slight_smile:

(Bogdan_G) #8

Adobe zaleca usuwanie poprzednich wersji i pozostałości po starych wtyczkach adobe, które, jako nieaktualne mogą generować błędy! Dlatego udostępnia swojego uninstallera.

W tym przypadku był błąd, bo nie mogło zainstalować nowej wersji, gdy proces updatera adobe działał w tle. Dobrze, ze skończyło się pomyślnym zaktualizowaniem wtyczki, ale nie zawsze tak się dzieje, gdyż może to doprowadzić do poważnych błędów systemowych i doprowadza, bo często takie problemy są zgłaszane na tym forum pomocowym.

Niepotrzebne ryzyko jest głupotą.