Nie mogę zaktualizować flash player'a

Hej. Mój problem polega na tym, że moja przeglądarka informuje mnie, że wtyczka Adobe Flash jest nieaktualna i niebezpieczna, co oczywiście sprawia, że nie działa. Próbowałam ją zaktualizować pobierając link aktualizacyjny na różne sposoby - bezpośrednio ze strony Adobe, ze strony pomocy Mozilli, różnie… Po czym, gdy mam już ten cały plik instalacyjny na kompie to mi nie odpala. Corobić?

Będę wdzięczna za pomoc :slight_smile:

Próbuj wyłączyć antywirusa.

Nie pomogło :frowning:

Odinstaluj posiadane wtyczki adobe flash player uninstallerem, potem pobierz na dysk i zainstaluj dedykowane do przeglądarek.

Na dobreprogramy masz wszystko, co potrzebne.

Gdyby jeszcze był problem, to w opcjach folderów odznaczysz ukrywanie chronionych i zaznaczysz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Użyjesz wyszukiwarki

Po odinstalowaniu Flash Playera z komputera, należy dodatkowo upewnić się, że wspomniane foldery są puste: C:\Windows\system32\Macromed\Flash, C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash. Jeśli nie, to zawartość tych folderów usuwasz.

Te foldery możesz usunąć całkowicie: %appdata%\Adobe\Flash Player, %appdata%\Macromedia\Flash Player

A ten unistaller to musi jaki być jakiś szczególny czy wystarczy mi np. RevoUninstaller?

Adobe ma swoje narzędzie do usuwania Flasha. Kolega Bogdan podał ci jego nazwę.

Bardzo dziękuję za pomoc, chociaż nie wiem dlaczego nie musiałam robić nic.

Wyłączyłam komputer trochę wcześniej, po czym uruchomiłam go ponownie, że porobić te wszystkie rzeczy, o których pisaliście i samoczynnie zaraz po włączeniu włączył mi się komunikat, że jest dostępna nowa wersja Adobe Flash i od razu uruchomił się instalator. W każdym razie jest zrobione :slight_smile:

Adobe zaleca usuwanie poprzednich wersji i pozostałości po starych wtyczkach adobe, które, jako nieaktualne mogą generować błędy! Dlatego udostępnia swojego uninstallera.

W tym przypadku był błąd, bo nie mogło zainstalować nowej wersji, gdy proces updatera adobe działał w tle. Dobrze, ze skończyło się pomyślnym zaktualizowaniem wtyczki, ale nie zawsze tak się dzieje, gdyż może to doprowadzić do poważnych błędów systemowych i doprowadza, bo często takie problemy są zgłaszane na tym forum pomocowym.

Niepotrzebne ryzyko jest głupotą.