Nie mogę zaktualizować Samsunga Galaxy S II

Od razu, kiedy pojawiła się nowa aktualizacja na Samsungi Galaxy S II, spróbowałem ją pobrać przez telefon (aktualizacja FOTA), niestety dostawałem wiadomość, że mam najnowszą wersję systemu (ja mam 2.3.5, choć najnowsza to 4.0). Telefon nie jest brandowany, kupiony został bez sim-locka, w znanym sklepie z telefonami. Nie korzystałem z roota, wszystko jeszcze jest na gwarancji. Spróbowałem zainstalować aktualizację przez program Kies, niestety pokazuje mi się komunikat “Twoje urządzenie nie obsługuje uaktualnienia oprogramowania za pośrednictwem apl”. Przez to też nie mogę zaktualizować telefonu. Dlaczego część użytkowników z takim samym niebrandowanym telefonem może zaktualizować telefon, a część nie? Jak “oficjalnie” mogę zaktualizować (nie przez ODIN) Samsunga Galaxy S II?

Nie wiem jaką masz teraz wersję Androida i PC, ale podam jak to robiłem na telefonie kumpla z brandingiem Plusa:

  1. Ściągnij i zainstaluj poprzez Odina 3-plikowy ROM Androida 2.3.5 KI3 - http://hotfile.com/dl/145794821/d1be1d6 … 3.zip.html

  2. Zmieniasz Product Code na XEO: *#06# sprawdzasz swój IMEI (lub pod baterią) -> wpisujesz *#272*Twój_IMEI# -> Klikasz “Słuchawkę” -> Wybierasz XEO i naciskasz Instaluj

  3. Instalujesz Odinem 1-plikowy ROM Androida 4.0.3 LPS - http://www.hotfile.com/dl/151777801/842 … O.zip.html

Wgrywanie ROMów za pomocą Odina

To będzie “oficjalna” instalacja, bo skoro nie wykrywa ci aktualizacji przez Kiesa to pewnie masz zły Product Code…

Poprzez aktualizację telefonu na oficjalne ROMy nie utracisz gwarancji, śmiało można korzystać z tego programu.

Zrób tak jak pisze Ascent

http://www.forum.android.com.pl - mają przerwę techniczną więc nie podlinkuje ci konkretnego wątku.

KIES jest mniej bezpieczny niż ODIN. ODIN jest banalny i w zasadzie pewny.

W Kies napisane mam, że bieżąca wersja oprogramowania układowego to: I9100XXKI/I9100OXAKI4/I9100XXK4/I9100XXKI4 (ERA).

Wygląda to tak, jakby był brandowany przez dawną Era, ale nie mógł być, bo byłem zapewniany że nie jest, poza tym powinny być chyba jakieś wtedy dzwonki i tapety Ery? (chociaż w zakładkach internetowych coś o Erze było).

W telefonie napisane mam, że wersja systemu Android to 2.3.5, wersja pasma podstawowego to I9100XXKI4, wersja jądra to 2.5.35.7-I9100XXKI4-CL611039 se.infra@SEP-62 #2, a numer wersji to GINGERBREAD.XXKI4.

Może to Wam coś wyjaśni, bo mi nie za bardzo :roll:

Zapewniany mogłeś być ale wynika że jest to soft brandowany dla era/tmobile.

Przy softach brandowanych update jest widoczny dopiero jak sieć która przerabiała dla siebie soft taki update udostępni czyli nieprędko :wink:

np w play aktualna wersja to 2.3.4 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zakładek itp może nie być ery a to że nie ma simlocka przy erze to normalne oni już od dość dawna nie wrzucali simlocka :wink:

Przed wgraniem softu 4.03 doradzam także full vipe czyli skasowanie wszystkich danych z telefonu u mnie bez tego miałem problemy z niektórymi aplikacjami :slight_smile:

pamiętaj także że po wgraniu odinem zupdajtuje się licznik wgrywania softu czyli przy starcie komórki będzie widać duży żółty trójkąt który w zasadzie eliminuje szanse na uznanie gwarancji telefonu :wink:

aby go skasowac trzeba wgrać starą wersje bootloadera oraz użyć wtyczki unbrick dostepnej na allegro

apropo pytań itp polecam android.com.pl :wink:

A jakbym oddał do serwisu i powiedział, że się przycina, to zaktualizowaliby do niezbrandowanego ICS?

Dodane 21.04.2012 (So) 0:04

A jakbym oddał do serwisu i powiedział, że się przycina, to zaktualizowaliby do niezbrandowanego ICS?

Z tego co mi wiadomo to za instalację softu w serwisach każą sobie płacić, a też nie wszyscy będą chcieli to zrobić…

Nie wiem jaki masz problem - najprościej i najszybciej będzie samodzielnie wgrać soft programem Odin: masz oddzielne procedury dla wgrywania softu 3-plikowego i 1-plikowego. W poprzednim poście opisałem co musisz zrobić żeby pozbyć się brandingu Ery. Jeśli czegoś nie rozumiesz to napisz, postaramy się to wyjaśnić.

Tutaj jeszcze masz wideo tutorial:

(dla romu 1-plikowego)

A niby gdzie pojawia się ten żółty trójkąt? Jak wgrywałem soft kumplowi to nic takiego nie zauważyłem. Może dlatego, że według tego cytatu oficjalne softy nie nabijają licznika: