Nie mogę zaktualizować Samsunga S5 do Androida 5.0

Witam!

 

Tak jak w temacie. Posiadam Samsunga S5 z oficjalnej polskiej dystrybucji. Kupiony legalnie. W telefonie uruchomiony jest Android 4.4.2. Problem w tym, że w żaden sposób nie mogę zaktualizować go do 5.0. Próbuje samym telefonem jak i przez Kies. Przy każdej próbie dostaję informację, że posiadam aktualną wersję oprogramowania. Czy Android 5 nie jest jeszcze dostępny? Czy problem leży po stronie telefonu?

 

Pozdrawiam!

Telefon nie jest przypadkiem brandowany lub aktualizacja związana z regionem jej rozprowadzania (chyba nie na każdy kraj lizak jest dostępny -część dostaje wcześniej, część później-, a nie wspomniałeś skąd tel. pochodzi -co ma związek z samym urządzeniem, a nie miejscem jego pobytu)? Te dwie rzeczy przychodzą mi do głowy…

Telefon pochodzi z Orange. Z tego co wiem, Lolipop dostępny już jest w Polsce, a tu właśnie mieszkam. Do tego czytałem już kilka postów na forum innych użytkowników S5, którzy twierdzą, że mają już zaktualizowany telefon.

@up

Model:  SM-G900F

Podaj któryś z podanych numerów PDA , CSS lub Modem to ci podam czy jest na twój.

Obecnie dostępny Lollipop dla:

PDA:  G900FXXU1BNL9

CSC:  G900FXEO1BNL1

MODEM:  G900FXXU1BNL9

 

PDA:  G900FXXU1BNL7

CSC:  G900FXEO1BNL1

MODEM:  G900FXXU1BNL7

 

PDA:  G900FXXU1BNL2

CSC:  G900FXEO1BNL1

MODEM:  G900FXXU1BNL2

 

Nadal na Kitkat 4.4.2:

(T-mobile)

PDA:  G900FXXU1ANH6

CSC:  G900FTPL1ANH2

MODEM:  G900FXXU1ANK1

 

PDA:  G900FXXU1ANJ1

CSC:  G900FXEO1ANJ1

MODEM:  G900FXXU1ANJ1

 

Jak masz brandowany telefon to musisz czekać na aktualizację od operatora. Wg. Sammobile Galaxy S5 ( SM-G900F) ostatnią aktualizację sieć Orange miała w 2014 roku - andek 4.4.2 (http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/IDE/).

Jak na razie 5.0 dostały modele niebrandowane (XEO), pozostałe sieci muszą zaczekać. Jeśli bardzo chcesz mieć nowego 5.0 to zainstaluj system przez Odina i przy okazji pozbądź się śmieciowego oprogramowania operatora - sam tak zrobiłem z brandem Plusa i nowy system mam na Galaxy S5 już od tamtego roku :slight_smile:

 

Dzięki za podpowiedź. Co w takim przypadku z gwarancją urządzenia? 

 

 

Modem w moim egzemplarzu: G900FXXU1ANG2

 

Nic, wgranie takiego samego softu (bez syfiastego brandu operatora) nie narusza gwarancji.

Jednak gdyby coś działo się z telefonem niepożądanego to przed oddaniem do serwisu lepiej wgrać ROM brandowany.

Nasze kochane serwisy nie za takie rzeczy wbiją utratę gwarancji za ingerencję w oprogramowanie.