Nie mogę zaktualizować sobie do Win11?

Chciałabym was trochę uspokoić, otóż aplikacja PC Health Check prawdopodobnie zawiera błąd, który dyskwalifikuje komputery spełniające wszystkie warunki aby zaktualizować system do 11. Ma to zostać poprawione.


Poniżej wykaz wspieranych procesorów

1 polubienie

Dlaczego? Ja uważam za sensowne uczciwe postawienie wymagań i nie wspieranie „wszystkiego od początku przetwórstwa krzemu”. Windows 10 nadal ma wsparcie, więc usunięcie powiedzmy wszystkiego starszego od 5. generacji bym rozumiał, ale 7 czy 6? To nadal ledwie 5 letni sprzęt…

Mnie ciekawi wykaz procesorów Qualcomm - chodzi o Windows 11 for ARM?

Ta lista (którą zresztą podałem wyżej) wciąż niepokoi.

@Niccolo Tak, masz rację, dużo wcześniej podałeś informację na ten temat a ja niedokładnie przeczytałam twój post. W przeciwnym razie nie umieściłabym tego linku.
Pozdrawiam

Ale ty se bojíš. To však nemusí nainstalovat. Ne každá tragédie se stane. :+1:

Potem trzeba pomyśleć, co zrobi w 2025 - GNU/Linux?

(Pak se musíte zamyslet nad tím, co bude dělat v roce 2025 - GNU/Linux?)
(Potom sa musíte zamyslieť nad tým, čo bude robiť v roku 2025 - GNU/Linux?)

Dlatego, ze większość procesorów które nie załapały się to dziś jeszcze dość względnie nowoczesne i wydajne układy. Przynajmniej nadające się do pracy biurowej i multimediów. Z punktu użytkownika to nic nie znaczącego, ot wymieni komputer/procesor. Jednak z punktu widzenia firmy która ma na przykład 150 niewspieranych komputerów i widmo ich wymiany/upgardu to nie jest takie wesołe.

… ale one mogą do 2025 działać na wspieranej 10, a na niewspieranej pewnie dożywotnio.
Tworzenie systemu, przewidując i dopasowując do mocno egzotycznych (starych) konfiguracji pewnie generowałoby narzut kodu - koszty i spadek wydajności.

O czym wy tu gaworzycie?
Minimalne wymagania są jasno sformułowane a jakaś lista marketingowa nowego sprzętu nie ma z nimi nic wspólnego.

Proszę zobaczyć jakie wymagania stawia MS jesli chodzi o procesory. Praktycznie żadne
Problemem nie do przeskoczenia jest moduł TPM i „bios”
Ma płyta Uefi czy tylko stary Bios. Jest na niej moduł TPM lub przynajmniej gniazdo czy nie.
Moja płyta „b85m-d3h” nie ma tego modułu. Ma tylko gniazdo do niego.
Ja musiałbym to coś dokupić (59 zł, na razie bo w Stanach ceny tego już poszły w górę z 24$ na 99)
Przypuszczam że do „wczoraj” mało kto o czymś takim jak TPM słyszał.
Bios legacy a nie Uefi, brak Trusted Platform Module i żegnaj Windows 11 a nie procesor.

Minimalne wymagania to minimalne wymagania do uruchomienia instalacji (instalatora) a nie gwarancja, że system będzie na nich działał. Wiele razy już o tym mówiono. Nawet podczas premiery W10. Aplikacja która sprawdza minimalne wymagania W11 wielu użytkownikom wybija komonikat, że ich komputer ich nie spełnia. Mimo, że z opisu wymagań minimalnych jakie podaje MS je przewyższa i to kilkakrotnie a jednak aplikacja MS twierdzi, że ich komputery są niegotowe na W11. Wystarczy poczytać sobie fora, tutaj, inne i zagraniczne. Ludzie z procesorami i7, R7, R5, komputery dwuletnie i niegotowe na W11. No lekka przesada. Chyba, że ta aplikacja do sprawdzania wymagań to jakiś bubel. Bo czasami by odczarować komputer i by nagle spełniał wymagania wystarczy w BIOS przestawić z dwie opcje i gotowe. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nagle komputer zaczyna spełniać wymagania.

1 polubienie

Ja nie nazywam się Microsoft. To on postawił takie warunki.
A minimalne oznacza ze poniżej nich nie zainstalujesz.
A to że im lepszy sprzęt to wydajność lepsza jest chyba oczywiste.
Będziesz miał intela 9 gen. a tylko 4 GB Ramu i talerz z 5400 obr. to raczej za bardzo się nie zdziwisz ze system chodzi jak chodzi. No chyba ze to dos.
A owa kwestia niegotowości wynika z prostej przyczyny. Pierwszy program testujacy był błędny i kompletnie nie podawał przyczyny. Zaktualizowali do nastepnego, błednego.
Inny z githuba podawał przypuszczalne przyczyny ale przy kratce procesor wyświetlał znak zapytania.
Windowsa 11 jeszcze nie ma. JEST DOPIERO TESTOWANY.
Na razie to jest tylko jedna wielka marketingowa gównoburza gdzie jakimś dziwnym trafem na stronie Microsoftu dotyczacej 11 -tki od razu sa linki do sklepów z nowym sprzetem, Nie zainstalujesz więc lec i kup nowy. :scream_cat:

To zależy, nigdy nie trafiłm na apliakcję, która uniemożliwiała instalację poniżej minimalnych. Inna rzecz, czy i jak ewentualnie działała… :wink:

Po pierwsze, owe wymagania dotyczą systemu operacyjnego.
Po drugie, sa gwarancją że po ich spełnieniu system na pewno się zainstaluje.

Firefox Quantum na XP? Najlepiej bez litanii dodatkowych DLL lub inżynierii na kodzie Firefox 57-89.

Nie. Dotyczą instalatora.

Tak. To znaczy że się zainstaluje. Jednak czy da się na nim pracować takiej gwarancji nie ma.

W10 można zainstalować na Celeronie z 2000 roku bo spełnia on wymagania instalatora. Ale spróbuj sobie na Celeronie z 2000 roku popracować na W10.

Celeron (jednordzeniowy) 2 GB RAM HDD, to są wymagania W10 które komputer spełnia do instalacji systemu ale pracować się na tym nie da.

Tutaj ładnie wyjaśnione co oznaczają minimalne wymagania systemu:

(35) Minimalna specyfikacja 🇻🇸 Windows 10 32 bit - YouTube

Nie można, ponieważ nie posiada wymaganych instrukcji.

Do autora tematu. Skoro nie możesz to co musisz zrobić?? Microsoft w mgnieniu oka by ci odpowiedział. :stuck_out_tongue:

Nie będę nachalny ale kiedy Microsoft pisze
Minimum system requirements to oznacza to dokładnie co on pisze.
Po polsku to brzmi Minimalne wymagania systemowe
Systemowe a nie instalatora.
Jak będzie pisało
Minimum installer requirements to wtedy przyznam ci rację.
Instalator zawsze się uruchomi, Sprawdzi sprzęt i podejmie decyzje. Na tym sprzęcie można lub nie.
Co do drugiego cytatu. To jest to minimum które musi być spełnione by system działał.
Nigdzie Microsoft nie stwierdził że będzie to robił sprawnie,
Jeszcze raz powtarzam bo moze nie doczytałeś że jest to MINIMUM by w ogóle działał.