Nie mogę zaktualizować sobie do Win11?


Mój komp:

CPU: Ryzen 7 3700X
Mobo: Asus Tuf Gaming X570 Plus
GPU: Gigabyte RTX 2080 Super
SSD na MVME 1.3 PCIE 3.0 1TB
HDD: Toshiba HDWD120 2TB
Chłodzenie od AMD
Monitor AOC 27 cali Full HD podpięty pod Display Port
Myszka: Logitech G305
Klawiatura: Logitech G213
Audio: amplituner Yamaha R-N402D podpięty do komputera poprzez złącze optyczne S/PDIF

Co im nie pasuje? Ta płyta ma UEFI, system zainsalowałem w trybie UEFI. Mam też Ubuntu - również w trybie UEFI.
Pewnie choidzi o Secure Boot lub inne TPM. Napiście mi o co biega. Może pójdzie to obejść - nie sądzę, że tego nie pójdzie ominąć…
Z góry dzięki

Najlepsze jest to, że przykładowo ja mam dużo gorszą konfigurację a spełnia wymagania. Zapewne chodzi o TPM 2.0

Gdzieś mam w szufladzie TPM do mojej MB :wink:
Edit: kupiłem w styczniu 2018 i do dzisiaj nie zamontowałem: ASRock TPM /BULK - Morele.net

Windows 11 już jest? Sczerze byłem święcie przekonany, że to był żart :joy:

Teraz minimalne wymagania Windowsa to 4GB Ramu?! były 2 GB dla wersji 64 bitowej
Oraz 64GB miejsca na dysku?!

Bo były wcześniej zaniżone. Przy 2GB RAM można było co najwyżej pobawić się w MS Paint.
Z ilością przestrzeni dyskowej to przeginają. Dla porównania to przy 64GB mógłbym zainstalować 6 dystrybucji Arch Linux z KDE obok siebie.

Znaczy chodzi mi o, że np. w przypadku jak miałem windowsa 8.1 to po starcie z automatu zabierał mi 1.6GB i działał oczywiście, żeby działać na 2GB to byłby żart. Pozostała część z 8GB starczałaby bez problemu na normalną pracę. Jeżeli natomiast nowy Windows z automatu ma zabierać około np. 3.6GB to już jest sporo na start i przy 8GB Ramu może zabraknąć.

Dla dysku tak samo, w teorii 8 wymagała chyba 25 GB a 10, 32GB. Więc jak ktoś ma osobny dysk 120 (~czyli 111) to starczy, bo jak wszyscy wiemy Windows lubi się rozrastać i niektóre aplikacje (zwłaszcza starsze) preferują dysk C. Wiec jak teraz poziomem zero będzie 64GB, tak samo dyski 120 mogą okazać się za małe na partycje…

I ta informacja MS „Odświeżony” czym się różni od 10

Windows 11 jest wyposażony we wszystkie funkcje i zabezpieczenia dostępne w systemie Windows 10, lecz został przeprojektowany i odświeżony. Zawiera również nowe narzędzia, dźwięki i aplikacje. Każdy szczegół został przemyślany. Wszystko to pozwala korzystać z komputera w nowy sposób.

Sprawdzałem u siebie i wyszło to samo. niby Intel HD530 jest kompatybilny z DX12. TPM 2.0 mam. Secureboota włączyłem i dalej to samo. Nie mam za to 64GB wolnych na dysku c:. Może o to chodzi.

Sprawdź jeszcze, czy TPM na pewno Ci działa w przystawce: tpm.msc

Nie tylko o to chodzi. Mój lapek obsługuje TPM 2.0 i WDDM 2.1, DirectX 12, a i tak mi pokazuje, że nie mogę liczyć na update (oczywiście bez słowa wyjaśnienia). Okazało się, że Windows 11 jest jeszcze bardziej wybredny, niż się początkowo wydawało. Mam procesor i7 6700HQ Skylake, a Windows 11 wymaga co najmniej 8 generacji (Coffe Lake w górę)
Windows 11 Supported Intel Processors

Windows jest jeszcze bardziej wybredny, niż się mówi. Musisz jeszcze mieć odpowiedni procesor (poniżej lista obsługiwanych):
Intel (conajmniej 8 generacji)
AMD
Qualcomm

https://youtu.be/c6W8erevSgE?t=18 :hear_no_evil:

@aesereht Tak, był wyciek ISO.
Ja zalecam wam poczekanie aż będzie wydanie oficjalne, stabilne. Wtedy napewno więcej osób będą mogły zainstalować sobie tego Windowsa 11.

Przynajmniej nie będzie spamować idiotycznymi komunikatami „zachęcającymi” do aktualizacji, do czasu aż MS zmniejszy wymagania. :grinning:

Oczywistym jest że będą ten system wpychać nawet na lodówkę i mikrofalówkę, żeby zwiększyć zyski z wbudowanego sklepiku.

Co z tą moją konfiguracją? Mój mobas nie wspiera TMP 2.0?

Niby ryżen ma emulować tmp.

Najwyżej będziemy usuwać 1 plik z ISO a bugi łatać na własną rękę (MS nie zaprzecza, że instalacja się nie uda a jedynie odmawia darmowego wsparcia).

Hehe!


Miałem coś przestawione w UEFI. Przestawiłem z „Discrete TPM” na „Firmware TPM” i zadziałało.

Tak w ogóle, to co to jest to TPM?

LOL, pogrzało kogoś.

Ale patrzę na listę… j4105… ■■■!? Mogę zainstalować 11 na NASie, a nie na lapku z 6700HQ? Co oni tam dołożyli za instrukcje? SSE jest w tej samej wersji.
To ma mało sensu. Jak czytam, to jest lista oficjalnie wspieranych platform. Na starszych też powinno działać. Pytanie, czy Intel wyda sterowniki graficzne dla mojej karty.

Moduł kryptograficzny.

Nie mówcie, że będę musiał zaszyfrować dysk BitLocker’em. Ubuntu takie dyski wspiera?

Jak lubię MS to uczciwie i szczerze trzeba przyznać, że z tymi procesorami (jeżeli okaże się to prawdą) to MS odleciał i to bardzo wysoko. Już widzę jak uczelnie, firmy, przedsiębiorstwa wymieniają komputery bo Microsoftowi nie podoba się to, że procesory w ich komputerach są nieodpowiedniej generacji. :rofl:

1 polubienie

Nie będziesz musiał.