Nie mogę zaktualizować Windows 10

Na moim laptopie od jakiegoś czasu dostępna jest aktualizacja w Windows Update. Podczas aktualizacji zawsze wyskakuje informacja, że nie udało się zaktualizować. Ignorowałem to, ale teraz za każdym razem gdy uruchamiam laptopa pobiera się jakiś asystent i przez ten asystent pobiera się aktualizacja. System również przez asystenta nie może się zaktualizować. Z miejsca ustawień próbowałem zainstalować czystą wersję systemu, aby jakiekolwiek błędy się zlikwodowały, ale reinstalacja się nie powodzi. I teraz codziennie uruchamia się ten asystent i pobiera aktualizację i zużywa mi internet. Co mogę zrobić, żeby się to wreszcie zaktualizowało?

Spróbuj wersji Pro? A skąd klucz? Nie słuchaj tego.
W którym momencie następuje problem? Czy pojawia się jakiś kod błędu? Jaką aktualizację próbuje pobrać? Próbowałeś w trybie awaryjnym?

Próbuje pobrać aktualizację do wersji 1709. Nie wyskakuje żaden kod błedu. Klikam (Uruchom ponownie i Zaktualizuj), niby się aktualizuje, a potem jak już się uruchomi to w panelu powiadomień pisze “Nie udało się dokończyć aktualizacji”. Klikam to powiadomienie i wyskakuje tylko nazwa aktualizacji, której nie udało się zainstalować. Nie próbowałem jeszcze zrobić tego w trybie awaryjnym. Jak w ten tryb wejść?

Spróbuj zaktualizować dzięki temu narzędziu:

…lub dzięki temu narzędziu:
http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_software_repair_tool.html
Pobierz, uruchom normalnie, w zwykłym trybie pod systemem, zaznacz odpowiednią kratkę > Next.
“Po drodze” zamknij Sklep, który się sam otworzy. Przy 50% zrestartuj komputer. Potem zaznacz kratkę i Next do następnego restartu. Sprawdź rezultat po ostatnim restarcie.

Mam podobnie :frowning: pobrało aktualizację lecz nie mogę jej zainstalować. Niestety za każdym razem gdy kliknę żeby zaktualizowało cały proces przechodzi ok a na koniec wyskakuje komunikat “SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT NAHDLED” przerwywa aktualizację i przywraca wcześniejszą wersję i tak w kółko :frowning:

Sprawdź jak wyżej opisałem. To łatwe w użyciu narzędzie.

jeszcze pytanie czy zawsze to tak długo trwa ? bo już się zrestartował ze 2h temu, dosyć szybko doszło do 100% a teraz niby instaluje ciągle i ciągle …

A no właśnie, z reguły to trwa minuty. Jeśli program nie podoła temu zadaniu, to dowód na poważne uszkodzenie systemu. Stąd ten Twój problem, o którym wcześniej pisałeś.
Może jednak poczekaj jeszcze trochę? Tym bardziej, jeśli “procenty” się posuwają?

Szybciej będzie reset ustawień fabrycznych na wszystkie dyski bez zachowania plików osobistych (zgraj sobie co najważniejsze). A potym resecie wykonaj pierwsze co, to aktualizacje systemu z Windows Update. Może to pomoże.

1 polubienie

U mnie to nie pomogło, ale właśnie próbuję zaktualizować poprzez Media Creation Tool. Zaraz dam znać czy poszło.

Tyle czekania, niby poszła aktualizacja, lecz na koniec i tak był ten znienawidzony już komunikat :persevere:

Cały dzień aktualizacja się pobierała i instalowała programem Media Creation Tool.

Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Istnieje jakiś program, żeby zablokować Windows Update i żeby mi się nie nie pobierał Asystent?

Weź ściągnij za pomocą media creation tools obraz Windows 10. Zrób nośnik z systemem (DVD/PENDRIVE) i z rozruchu weź opcję uaktualnij. Pomogło?

W moim systemie z kolei już trzeci miesiąc brak jest aktualizacji z WU. Mam ciągle informacje że system jest aktualny, Ostatnio jedynie zaktualizowała się łatka Flash Playera. Posiadam Windows 10 Pro x64 kompilacja 16299.214 w wersji 1709. Procesor AMD Athlon Dual Core.

U mnie już jest ok. Aktualna kompilacja ma końcówkę 309. Powodem braku aktualizacji było ich odroczenie na 14 dni. Nie wiem tylko dlaczego lutowe nie zaktualizowały się wcześniej a dopiero dziś. Dziękuję za chęć pomocy.