Nie mogę zalogować się do Windowsa po instalacji Kubuntu

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ zainstalowałam Kubuntu i nie mogę zalogować się do Windowsa? Ktoś pomoże?

Próbuję zainstalować Kubuntu ale dalej się nie chce odpalić bez płyty…

Jasnowidzem nikt nie jest, można prosić o więcej szczegółów? Pojawiają się jakieś błędy?

Co oznacza?

Windows w ogóle się nie uruchamia czy może hasła podczas logowania nie chce przyjąć?

Może partycje z windowsem zostały usunięte, np. w wyniku nieumiejętnego podziału dysku?

Sprecyzuj swoje problemy!

Pozdrawiam!

Poprawiłam, mam nadzieję, że teraz bedzie dobrze.

Problem polega na tym, że po włączeniu komputera wyskakuje mi komunikać ‘Błąd wczytywania systemu operacyjnego’. Kubuntu działa po włożeniu płyty, mimo, że instalowałam go z ikonki z pulpitu aby działał też bez płyty. Z tego co mi się udało ustalić to BIOS najpierw szuka systemów operacyjnych w napędach. Partycji nie usunęłam, bo patrzyłam co robię.

Pokazuje ci się menu wyboru systemów?

Domyślam się, że to chodzi o windowsa tak ?? Podejrzewałbym jednak usunięcie bądź uszkodzenie partycji z windowsem, kiedyś miałem tak samo, gdy (celowo) usunąłem windowsa, drugą opcją może być błąd instalacji GRUBa, próbowałaś reinstalować GRUBa ??

Polecam lekturkę do poczytania, na pewno coś pomoże albo przynajmniej naprowadzi Cię na dobry kierunek :slight_smile:

Pozdrawiam!