Nie mogę zbotować Windowsa Compaq cq58

Witam,mam dziwny problem,nie mogę zbotowac płyty z windowsem czy to 8 czy to 8.1 w tym laptopie czyli

Compaq cq58

gdy ustawiam cd rom jako pierwszy robie save i exit w biosie restartuje się laptop i nie ma żadnego napisu tak jak zawsze,czyli aby był rozruch z płyty trzeba nacisnąć klawisz

Może ktoś kumaty luknąć na mój bios i zobaczyć?może mam coś śle ustawione?chcę zrobić formata i zainstalować od nowa windowsa,nie mogę wejść do tego windowsa bo jest hasło,ponieważ kupiłem dziś tego laptopa.

nie wiem o co tu chodzi,zapodaję zdjęćia,obecnie na samej górze mam ustawiony cd rom i nic może coś innego jest źle?

post-193673-0-49063900-1428619094_thumb.

post-193673-0-02278900-1428619104_thumb.

post-193673-0-49579700-1428619121_thumb.

Hej,

W zakładce Boot ustaw:

* Legacy Support na Enabled,

* Secure Boot na Disabled,

* w sekcji Legacy Boot Order przenieś pozycję Internal CD/DVD ROM Drive na samą górę.

Zapisz zmiany i gotowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrobiłem tak jak napisałeś,ale jedyna zmiana jaką zaobserwowałem to napis przy odpaleniu naciśnij esc aby wejść w startup albo nic nie robić i wchodzi do okna wpisywania hasła i jest dalej tak jak było,czy coś znowu źle robię?płyta z windowsem jest włożona,instalowałem z niej już kilka razy a w tym nowym laptopie coś nie mogę zainstalować windowsa,powinno pisać jak zawsze,czyli nacisnąć obojętnie jaki klawisz,aby był rozruch z płyty,czy czegoś tu nie rozumiem?czy w tych nowszych laptpach instaluje się inaczej windowsa?robiłem to setki razy a tu nie mogę hmm

 

Edit:chciałem zainstalować windowsa 8.1 ale coś nie chce,włożyłem płytę z windowsem 8.0 i tego da się zbotować itd.czy da się na tym komputerze zainstalować 8.1?coś czytałem kiedyś,że to są jakieś zabezpieczenia,że można tylko wgrać 8 i nic innego nie przyjmie,dobrze pamiętam?czy da się w ogóle jakoś 8.1 zainstalować?trzeba coś zmienić,zrobić?

post-193673-0-69512100-1428650713_thumb.

Hej,

Czy po zmianie pozycji Legacy Boot bezproblemowo dało się zmienić sekwencję startową w pozycji Legacy Boot Order?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie miałem żadnych problemów ze zmianą,tylko nie mogę zainstalować win 8.1 jedynie 8

ktoś wie dlaczego mogę tylko 8 zainstalować?