Nie mogę zgrać danych z karty SD

Witam. Znajoma przyniosła mi kartę SD z telefonu z androidem, żeby zgrać dane i umieścić je na innej większej karcie. Najpierw na jednym komputerze, a potem na drugim, próbowałem zgrać bezpośrednio z telefonu. Potem spróbowałem z innego telefonu, aż wreszcie bezpośrednio przez adapter. Efekt jest taki sam za każdym razem. Komputer zawiesza się lub kopiuje tylko puste katalogi. Jeżeli chcę otworzyć zdjęcie przez program w komputerze, pierwsze zdjęcie otwiera się i można je zapisać, a następnie komputer zawiesza się i trzeba robić reset, bo nic nie działa. Skanowanie karty SD w poszukiwaniu błędów kończy się zawieszeniem komputera. Za którymś tam razem, udało się przeskanować kartę, co trwało kilka godzin, a karta ma zaledwie 2GB. Po zakończeniu skanowania rozpoczęło się automatycznie kolejne skanowanie. Po zakończonym skanowaniu pojawiła się informacja, że usunięto błędy. Ale podczas kolejnej próby zgrania danych sytuacja taka sama.
Szukałem porad na forach internetowych i spotkałem się z jakimiś głupimi sugestiami o aktualizacji sterowników - żałosne. Nie raz zgrywałem dane z kart SD. Zapewne karta jest uszkodzona, ale mimo tego chciałbym znaleźć sposób na zgranie danych.

Najlepiej spróbuj najpierw utworzyć kopię karty na dysku (np. programem DD) i dopiero się baw tymi plikami, bo jeśli to fizyczne uszkodzenie nośnika (a wszystko na to wskazuje) to problem będzie się tylko pogłębiał.

A “odpal” Linux_a live i spróbuj skopiować.