Nie mogę zgrać filmów z kamery!

A dlaczego przez USB, z cyfrówki lepiej przez IEE1394 tzw.firevire. Podłącz kamvid, włącz WMM i rób co chcesz, sciągaj video, foto ,audio z Twojego kamvidu.nie potrzeba nawet picture pakagera.

Nie potrzeba w Twoim przypadku żadnych płytek startowych, WinXP od razu wykryje urządzenie i będzie gotowy do pobrania strumienia video.

Witam.

Do przesłania pełnego strumienia DV potrzebna jest “przepustowość łącza” około 3,7 - 5 MB/s.

Zapewnia to zarówno standard USB 2.0 (25 MB/s) jak i IEEE1394A (30 MB/s) oraz IEEE1394B (60 MB/s).

Nie można tego powiedzieć o USB 1.1, którego rzeczywista przepustowość wynosi 1 MB/s.

Co z tego wynika :

Jeśli Twoja kamera nie ma USB 2.0 to potrzebujesz :

złącza FireWire (IEEE 1394)

albo na płycie głównej (większość nowych płyt ma to złącze)

albo karta PCI IEEE 1394

do tego kabel FireWire i oprogramowanie np. Windows Movie Maker (systemowo w Windows XP), VirtualDub, Pinnacle Studio, Ulead Video Studio lub wiele innych.

Ja do kamery potrzebowałem dodatkowo Pinnacle Studio 8 (o ilę sie nie myle chyba to jest to) , naszczęscie sam nei wydawałem na to pieniędzy gdyż dostałem komplet w prezencie. Bez tego nie mogłem zgrywać filmów mimo że nie mam na mini kasety kamery.

brendzia

Co tak nie dowierzasz ?

FireWire

Krótka lekcja na temat interfejsów