Nie mogę zmienić etykiety dysków/partycji

Witam,

 

Po niedawnym formacie zauważyłem dziwną rzecz. Wcześniej każdą partycję miałem odpoweidnio nazwaną(GRY, PROGRAMY itp.). Niestety po reinstalacji Windows 7 te nazwy zniknęły. Teraz w żaden sposób nie mogę zmienić nazwy partycji. Ani we właściwościach, ani poprzez zmianę nazwy dysku. Gdy wpisuję etykietę dysku, np. PROGRAMY, po zatwiiedzeniu nazwy partycji uwraca z powrotem do “Dysk lokalny E:”. Mam zainstalowane obecnie dwa systemy operacyjne. windows 7 i Windows 2003. Najdziwniejsze jest to, że na “starym” systemie Windows 2003 nazwy dysków wyświetlają się poprawnie. Systemy zainstalowane mam na partycjach podstawowych natomiast reszta partycji to tzw. partycje logiczne. Co więcej, bez problemu mogłem zmienić TYLKO nazwy partycji, na których mam zainstalowane systemy operacyjne. Obecnie wygląda to tak:

 

WINDOWS 7 (C:) - tą nazwę mogę zmienić

WINDOWS 2003 (D:) - tą nazwę mogę zmienić

Dysk lokalny E:- a tą nie

Dysk lokalny F:- tą też nie

itd.

 

W czym może tkwić problem, że Windows 7 nie potrafi zmienic nazw?

Potrafi zmieniać Windows 7 ale może zrobiłeś te partycje pod (XP, 2003) i dlatego ich nie wykrywa w Windows 7 ponieważ po formacie zainstalowałeś nowe sterowniki od dysku (ntfs.sys) i dlatego nie wykrywa nazw. Sprawdź czy w GParted lub innych programach wykrywa tą nazwe dysku, bo jeśli tak to masz coś rozwalonego w Win7.

Nazwy dysków były widoczne na Windows 7 przed formatem, a wtedy miałem tylko jeden system. eraz mam dwa. W trybie awaryjnym Windows 7 widzi nazwy dysków. Nie rozumiem co jest nie tak.