Nie mogę zmienić IP, modem/router to Cisco EPC3925 w UPC

Witam wszystkich,

 

posiadam modem Cisco EPC3925, w sieci UPC.

 

Ponoć mam dynamic IP, jednak działa to na zasadzie, że zmienia się kiedy chce… od paru dni potrzebuję zmienić IP, jednak poniższe sposoby nie pomogły

 

:

-resetowanie modemu/rootera

-wyłączam modem na noc

-próby zmiany w ipconfig /release

-próby zmiany kodu mac z poziomu panelu sterowania jak i strony rootera (tam nie mogę tego znaleźć)

 

 

Jeżeli ktoś z was, uważa, że wyżej wymienione sposoby powinny zadziałać, proszę mówić i dać opis co i jak dokładnie, być może coś zrobiłem nie tak…

 

Wszystkie pomysły mile widziane,

 

zamieszczam link do instrukcji…

https://www.cisco.com/en/US/docs/video/at_home/Cable_Modems/3900_Series/4041327_A.pdf

 

 

 

 

 

 

Możesz sobie darować wszelkie próby konfiguracji routera czy ustawień sieci w komputerze.

Skoro adres IP jest przydzielany dynamicznie przez dostawcę (UPC) więc tylko on może go zmienić.

Z reguły odbywa się to automatycznie ( wg. ustawionego schematu ) w urządzeniach dostawcy i dlatego zmienia się on jak piszesz “kiedy chce”

Jedyne co możesz zrobić to poprosić dostawcę o zresetowanie portu na własnych urządzeniach a wtedy zostanie przydzielony nowy adres

UPC nie przydziela zmiennego IP. Zdarza się, że w UPC adres IP się zmienia, np. u mnie zmieniło się kilka razy głównie po zmianie przepustowości.

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś IP zmieniało mi się w momencie zmiany MAC adresu urządzenia wpiętego bezpośrednio do modemu.

Ja miałem zawsze włączone filtrowanie MACów i raczej nic się nie zmieniło, ale spróbuję to przetestować i jeśli zadziała, to dam znać.

 

Edycja:

 

Zmiana MAC adresu nie powoduje zmiany adresu IP. Użycie opcji zwolnienia i odnowienia adresu w moim modemie również nie powoduje przydzielenia nowego adresu IP. Moim zdaniem UPC przydziela IP automatycznie, a nie dynamicznie.

“Jedyne co możesz zrobić to poprosić dostawcę o zresetowanie portu na własnych urządzeniach a wtedy zostanie przydzielony nowy adres”

Możesz czekać, ale IP może nie zmienić się, np. przez rok. Ja przez 2 lata miałem takie samo IP.