Nie mogę zmienić ustawieńw msconfig

Chciałbym odznaczyć kilka progsów, które mi się uruchamiają przy starcie komputera, wiem że robi się to w msconfiog, ale za każdym razem gdy klikam “zastosuj”, czy “ok”, pojawia mi się komunikat, że nie jestem administratorem komputera i nie mogę dokonywać żadnych zmian. Nie tylko w msconfig tak mam - tak samo jest w Catalyst Control Center, obsługującej ATI - czy jakoś tak.

Zaznaczam, że instalując system pół roku temu, nie zaznaczałem że będzie z niego korzystało kilku userów, więc nie mam podziału na konta w kompie, jest tylko jedno - moje, które uruchamia się automatycznie, przy starcie windy, system nawet nie pyta przy włączaniu, którego użytkownika wybrać, bo innych po prostu nie ma. Ale coś okazuje się, ze chyba nie jest tak jak trzeba.

Pomóżcie :confused:

A spróbuj inaczej:

Wejdź w start > uruchom > regedit

i poszukaj tych procesów, które chcesz wyłączyć w

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

wejdź do trybu awaryjnego F8 przed startem Windowsa i wybierz konta admina. Na nim wejdź w msconfig i odznacz usługi/programy który chcesz

Może do tego użyć też programu np: Ccleaner, jest w nim opcja autostart

Polecam http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=509&jv16+PowerTools+2008+1.8.0.455 albo inny sposób. Zmień styl logowania się i wpisz administrator i hasło takie jak ustawiałeś

Adminem możesz być. bo sam to ustalasz ale tylko do ochrony przed innymi użytkownikami.O uprawnieniach do korzystania z aplikacji systemowych decyduje właściciel systemu.Legalny XP z dodatkiem SP1 lub SP2 instaluje na kompie szablony z priorytetem administratora do: aplikacji Net Meeting, Internet Explorer, szablony administracyjne, ustawienia WMP 9 oraz dostępu do serwerów Update i Sewis. Jeśli tego nie ma w C:\Windows\system32\GroupPolicy\ADM ,nie możesz konfigurować,instalować produktów Microsoft [iE7,IE8 beta,WMP10,11] ![-o<

Najefektywniejszy okazał się Ccleaner - usunęło mi z kompa prawie 2 gb zbędnych śmieci - mam nadzieję, ze były zbędne. Poza tym uruchamiałem system w trybie awaryjnym, ale zapomniałem, ze moja kochana klawiatura działa tylko po załadowaniu się windowsa, dlatego mogłem sobie wciskać F8, a to i tak nic nie dało.

Poza tym odnalazłem te pliki, czy foldery, o których pisał Adam749 - ale nie wiedziałem co mam dalej zrobić :confused: - nie znam się za bardzo na rejestrze itp, więc wolałem tam nic nie ruszać.

JvPower tools - nie instalowałem już tego, bo wcześniej ściągnąłem Ccleaner, poza tym nie wiem czy w tym też bym się odnalazł.

Co do ostatniego posta, to zdziwił mnie najbardziej, gdyż to ja właśnie jestem właścicielem systemu, więc ja decyduję o uprawnieniach na kompie. Poza tym posiadam dodatek SP2. Rzeczywiście nie mam w kompie tego co napisałeś - tego jakiegoś ADM - ale wydaje mi się, ze chyba nigdy tego nie miałem, a zmieniać ustawienia w msconfig mogłem.

W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc :wink:

Miałem na myśli Microsoft.Ty jesteś tylko jego użytkownikiem i adm kompa.Ostatni post jest zaprzeczeniem pierwszego [msconfig] .

Kolega uzywa modułu TEA Timer z programu SpyBot Search & Destroy?

używam spybota, a to rzeczywiście coś zmienia? W zasadzie to próbowałem teżz wyłączonym spybotem, a działo sie tak też wtedy kiedy jeszcze nie miałem zainst. Spybota … :confused: więc nie wiem w sumie, ale mogego odinstalować, bo mnie wkurza zdeka :smiley: