Nie mogę zmniejszyć partycji C

Witam,

mam następujący problem:

Mam trzy partycje: na windowsa, na pliki i na programy. Chciałbym zmniejszyć partycję na której znajduje się windows, ale - pomimo że mam zajęte 40 GB z 260 - menedżer partycji pokazuje, że nie mogę zmniejszyć tej partycji.

screenshoteao.png

Rozumiem, że są jakieś nieprzenośne pliki systemowe, ale czy muszą zajmować 220 giga? :smiley:

Proszę o poradę, jak zmniejszyć C:.

Przeczytaj mój post problemy-przy-partycjonowaniu-dysku-pomocy-t515810.html#p3234051

Dodane 28.03.2013 (Cz) 14:26

Ewentualnie użyj EASEUS Partition Master

Każda operacja na dysku niesie za sobą ryzyko utraty danych.

Przed zmniejszeniem partycji systemowej w Zarządzaniu dyskami, czyli tak jak chcesz to zrobić, musisz najpierw zdefragmentować i zoptymalizować tę partycję tak, aby wszystkie pliki znalazły się (przesunęły się) na jednej stronie partycji. Można to zrobić np. Defragglerem http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler,Program,Windows,13314.html, najpierw wykonując defragmentację podczas bootowania (jest tam taka opcja), aby uporządkować (scalić) pliki systemowe, następnie - po restarcie - wykonując deframentację i optymalizację szczegółową (wolną) głównym przyciskiem programu. Dopiero po tej operacji możesz liczyć, że partycjonowanie systemowe pokaże Ci wolne miejsce na tej partycji systemowej.

Drugi sposób, szybszy, dodał wyżej “falcon89”, czyli Easeus Partition Master.

Dziękuję obu Panom za pomoc, wszystko się udało :slight_smile: