Nie mogę zmusić do działania flasha w Chromium


(pppoe) #1

Nie wiem, poradźcie coś bo nie mam już siły do tego. Dodałem PPA z pepperflash, bo ze zwykłych repo nie był nawet widoczny w chromium

a18fb0472911237.jpg[35002b472911261.jpg


(izok1980) #2

Nie wiem jaki masz system ale ja mam PClinux OS i u mnie w synapticu był chromium-pepper-flash i z niego isntalowałem także najnowszą operę  i wszystko jest ok jak masz ubuntu to powinno to być domyślnie w centrum oprogramowania bez dodawania PPA. 


(klaps79) #3

sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree


(pppoe) #4

Też używałem PCLinuxOS przez lata i wiem jak tam zainstalować, a powyższym sposobem też robiłem i flash nie był widoczny w about:plugins, pisałem przecież. Najlepiej jakby zerknął ktoś kto też ma ubuntu, bo rozwiązania gotowe z internetu próbowałem.


#5

W Chrome zawsze działa od razu.


(pppoe) #6

Wiem, przecież te paczki co ściągam działają na zasadzie pobierania z chrome wtyczki, rozpakowywania jej do /usr/lib i działa w chromium, tylko, że coś jest z nimi nie tak i nie pobierają, a ja nie chcę się w to bawić na razie. Chciałem chromium nie chrome, ale dobra, na razie się obejdzie bez flasha, najwyżej firefoksa wlączę. Niech to naprawią albo nie wrzucają gówna do repozytorium.