Nie mogę znaleźć odpowiedniej oferty internetu

no i firma musi przynosić takie zyski, żebyś co miesiąc mógł wysupłać na zus 300zł (przez pierwsze dwa lata, potem prawie 800zł).

podatki to sama przyjemność, bo płacisz je tylko jak zarobisz, a zus opłacasz zawsze :confused:

popytaj w ZPORR czy nie dają aktualnie jakichś dotacji w Twojej okolicy.

i nastaw się na to, że jak nie zbierzesz 50 (stałych) użytkowników, to Ci się interes nie będzie opłacał, chyba że chcesz dostarczać net po samych kosztach, to tak z 30 wystarczy.

i nastaw się na to, że jak ktoś przyuważy, że zasiedliłeś rynek i interes się kręci, to zrobi Ci konkurencję, bo zobaczy że jest popyt.

no i oczywiście to tylko kwestia czasu, kiedy tpsa poprawi jakość łącz i udostępni swoj net w Twojej okolicy, a ich cen (i mimo wszystko dobrej jakości) nie przebijesz.

Ja się musze wszystkiego dowiedzieć na ten temat. Ale nie wiem właśnie jak to będzie z tym łączem…jak zrobić żeby to wszystko działało dobrze?

A z tymi dotacjami to o co chodzi? Do kogo tam mam napisać bo się nie orientuje?:slight_smile:

Wiem, że to jest tak…tp chciało zainwestować w to żeby tutaj podłączyć swój internet i zbierają na to chętnych…mają ich bo ludzie chcieli by neostrade ale już od bardzo dawna nic o tym nie słychać…sprawa ucichła, nic się nie dzieje…i nie wiadomo kiedy oni coś zrobią w tym kierunku…

A może istnieje możliwość żebym sam do siebie ściągał internet radiowy?

Nie wiem…ale chciałbym coś zrobić żeby mieć jakiś szybszy i lepszy internet…żeby ta sytuacja się zmieniła…bo przecież ludzie by płacili za to żeby mieć lepszy internet tylko nikt się nie interesuje tym żeby jakoś doprowadzić go tutaj…klientów by mieli, pieniądze by też z tego mieli…to ja nie mogę zrozumieć dlaczego nikt tym się nie interesuje… :frowning:

Ja polecam Netię , internet jest bardzo dobry , nie ma problemów, tylko jest długi czas realizacji instalacji.

A moge tutaj wysłać maila i zapytać się np. o to czy dofinansowali by właśnie rozbudowę internetu jakiegokolwiek? Noeostrady np…moge tak?

Powiedźcie mi bo ja nie wiem, a chciałbym zaczęć działać jakoś w tym kierunku…:slight_smile:

Złączono Posta : 02.10.2007 (Wto) 18:45

Zapomniałem dodać link…o o to mi chodzi…

http://www.zporr.gov.pl/kontakt/

Złączono Posta : 02.10.2007 (Wto) 18:48

No tak…ale tak jak już wcześniej wspominałem to nie moge założyć sobie takiego internetu…jakbym mógł to bym nie pisał tutaj…a nie moge ponieważ moja miejscowość jest położona trochę za daleko od centrali…dzwoniłem już tam i do tp i tele2 nawet…i nie mogę…:frowning:

to nie chodzi o to, czy oni Ci dofinansują coś i do kogo się pisze, chodzi o to, że Polska ma do rozdysponowania dość dużo dotacji unijnych, np z działania 2.5 - na powstanie nowych przedsiębiorstw, działania 3.4 - na rozwój już istniejących przedsiębiorstw itd itp. z reguły warunkiem jest innowacyjność przedsięwzięcia, ale jest to tak różnie interpretowane, że efekty bywają nieprzewidywalne.

musisz się dowiedzieć jakiego typu dotacje są dostępne w Twoim regionie, co jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc być beneficjentem ostatecznym oraz które instytucje są beneficjentami, czyli przyjmują wnioski. najwięcej informacji uzyskasz najprawdopodobniej w urzędzie marszałkowskim Twojego województwa, ale nigdy nic nie wiadomo.

trzeba się za tym cholernie dużo nachodzić, a efekt i tak nigdy nie jest gwarantowany.

potem piszesz biznesplan, zakładasz działalność gospodarczą i może dostajesz dotację.

najprościej Ci będzie zapukać do kogoś, u kogo zauważysz antenę od internetu, a kto będzie w miarę niedaleko, i wziąć od niego kontakt do ISP i ich się pytać.

Rozumiem…to ja się wypytam o wszystko i dowiadem co i jak…i dopiero wtedy będę myślał nad tym…

dzięki za pomoc…

to może zostań przy wapie? ;p

Przy czym mam zostać? Bo nie rozumiem…

Jemu chodziło o to co aktualnie masz, czyli EDGE bodajże w Orange.

Aaa…teraz rozumiem.:stuck_out_tongue:

a tak w ogóle to jak już tutaj pisze to chciałem powiedzieć że z tego mojego “biznesy” to nic nie wyjdzie bo zakładają internet światłowodowy tu gdzie mieszkam. Albo teraz jeszcze albo zaraz na wiosnę będzie już wszystko chodziło…to nie opłaca mi się nic załatwiać z tym internetem radiowym. Ale z tego też się ciesze bo w końcu ktoś się zainteresował…a o to właśnie mi chodziło najbardziej. Powiedzcie mi tylko czy takie internet to dobry jest nie?:slight_smile:

W końcu się wzięli za rozwijanie tej miejscowości i pod takim kontem.:slight_smile:

Swiatłowód wypas ;] Jak postawią do kabli tak dobrą centralę to będzie można wziąść dużo MegaBitów :slight_smile:

To dobrze że dobre to jest:) Teraz tylko na to czekam aż założą to sobie wezmę takiego neta że…:slight_smile: I dowiem się czy można zrezygnować z tego w Orange co mam…i ile kosztuje rezygnacja…bo na pewno będę musiał zapłacić bo mam to na umowę…:frowning:

Ale zależy na jaki okres, bo wątpie że rezygnacja jest małą kwotą więc ja bym poczekał… No chyba że to 2-3 lata.

No właśnie nie wiem jaką to jest kwota i muszę się dowiedzieć…bo jak to jest bardzo dużo to poczekam. A umowę to mam na 2 lata a podpisałem ją w marcu albo kwietniu…nie pamiętam dokładnie.