Nie mogę znaleźć sterownika do karty graficznej laptopa Toshiba Satellite L30-10W

W momencie zakupu na laptopie był Windows Vista, dostałem go od kumpla i zainstalowałem Linuksa, teraz znajomy chce go wziąć jako maszynę do pisania, ale z Windowsem. Komputer ma nędzne parametry, więc zdecydowałem się zainstalować Windows XP. Jest problem, ponieważ pobrane sterowniki ze strony producenta od karty graficznej nie “wchodzą”, nie mogę ich zainstalować, informuje mnie, że sterownik ma za dużo znaków (88). Przeglądałem masę stron, próbowałem ręcznie- szczegóły sterownika- identyfikator sprzętu, nic, everest, wiem tylko, że to jest Intel. Czy tylko Vista w/g producenta może na tym staruszku być? Może nie ma sterowników chipsetu płyty głównej? W menadżerze urządzeń jest znak zapytania przy kontrolerze video, w zakładce ogólne zinstaluj sterownik po klinięciu operacja zakończona niepowodzeniem. Pomocy!

https://www.google.pl/search?client=opera&q=toshiba+satellite+l30-10w+sterowniki+xp&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Jaki dokładnie błąd dostajesz? Może po prostu nazwa pliku wraz z położeniem przekracza maksymalny rozmiar (Windows miał chyba taki ograniczenie, ale nie pamiętam do ilu znaków)

Skopiuj ten instalator bezpośrednio na partycje C do głównego katalogu i spróbuj jeszcze raz zainstalować.

Podaj dokładny model laptopa z naklejki pod spodem.

 

Zainstaluj CPU-Z

 

Dodatkowo wrzuć screeny z:

  1. Dodaj lub usuń programy (wszystko).

To jest zły sterownik, ati,everest podaje, że to intel, nie chę mi się teraz w google szukać samouczka co on pokazuje, jaki jest właściwy sterownik, kliknąłem po lewej stronie na kodery video, wyskoczyło, po prawej, mnóstwo pozycji, nie wiem, boję się, że czeka mnie kolejny format i Vista. Jeśli wiesz jak z tego wybrnąć, pomóż mi.

Jeżeli Everest się pomylił to może jeszcze jest potrzebna instalacja sterowników do płyty głównej tzw. Chipset?

 

Zainstalowany:

 

  1. Windows XP Service Pack 3