Nie mogę znaleźć zasięgu Orange - Play - Nokia 800

Witam. Jestem użytkownikiem Play na kartę. Jak wiadomo można korzystać z odbiorników Orange. Problem tkwi w tym że w ogóle nie wyświetla pozycji Orange przy wyszukiwaniu ręcznym. Dla jasności mam zasięg Orange na karcie od Orange i to zasięg na poziomie full. Czasami łapie zasięg Orange ale tylko i wyłącznie przy zmianie karty play -> orange -> play. Można wyszukać tylko jeden raz i wtedy wyświetla się orange, ale jak szukam drugi raz to problem znowu się pojawia… Co z tym może być? Wymieniłem kartę sim, zrestartowałem telefon i dalej to samo…

Jak rozumiem masz kartę SIM w Play ale nie chcesz korzystać z nadajników sieci Play tylko wymusić korzystanie z nadajników Orange?

Tak, właśnie tak. Tylko że taka pozycja nie pojawia się przy wyszukiwaniu ręcznym.

Mam podobnie na starszym LG na systemie producenta - mam tylko Play i Plus a Orange jest “wycieniowane”. Może po prosty ten typ tak ma.

Tak na marginesie Ci powiem że dużo nie tracisz - internet na roamingu Orange chodzi tragicznie. Testując pingiem otrzymywałem 15-45% zgubionych pakietów przy 30 próbach gdy na Plus było 0-4% (raz nie doszedł 1 z 30).

Jakoś przeżyje ten brak zasięgu Orange chociaż bardzo ciekawi mnie dlaczego tak jest skoro bez problemu mogę złapać Orange w telefonach siostry czy innych. Mam micro sim i chyba to nie ma żadnego wpływu, co nie?

Dodane 04.06.2012 (Pn) 23:26

A tak dodając to kiedyś to bez problemu działało a teraz nie…

Sprawdź obsługiwane częstotliwości telefonów oraz nadajników Orange, może coś się zmieniło…