Nie mogę zrobić backupu systemu

Witam. Chciałem ostatnio zrobic kolejny backup systemu (Win xp profesional) przez narzędzie kopia zapasowa -> kreator automatycznego odzyskiwania systemu i mam problem. Cały backup jest robiony do końca a potem potrzeba sformatowanej dyskietki żeby na niej zapisał to co mu potrzebne i kiedy poprosi o dyskietkę i mu ją dam to wyskakuje okienko z dwoma przyciskami: próbój ponownie (coś w tym stylu, czy ponów próbę) i anuluj. Nigdy takiego czegos nie miałem, zawsze po włożeniu dyskietki i wcisnięciu OK zapisywał na niej.

Wciskanie próbój ponownie nic nie daje znów sie po chwili pojawia to samo okienko a anuluj konczy bez zapisania dyskietki. I w ten sposób nie moge zrobic całego backupu systemu. Stacja przez chwile świci i potem gaśnie ale nie słychać żeby obracała, słychać tylko stuknięcie na początku jak odsuwa “zasłonkę” i potem cisza.

Dyskietka jest dobra, zresztą próbowałem kilku, stacja czyta te dyskietki, formatuje, zapisuje na nich ale tego przy backupie nie chce zapisać.

Czy wiecie co może byc przyczyną?? !!

Dodam że próbowałem kilka razy robić backup od początku, zrobiłem defragmentacje, zaczynałem od razu po uruchomieniu systemu i zawsze to samo. Nigdy nie miałem problemu wcześniej.

Witaj !!

Sprawdź czy taśma jest dobrze podpięta czy się przypadkiem nie poluzowała , w moim przypadku właśnie ona była przyczyną braku zapisu

Stacja jest napewno dobra. Sprawdzałem przed chwilą starą dyskietkę z przed kilku lat (z plikami worda ze starego kompa) i czytał wszystko co na niej jest, potem ja sformatowałem bez problemów. Żona zapisała sobie jakies swoje pliki i w pracy na innym kompie odczytała bez problemów.

Może to wina samej funkcji w systemie jaka jest kopia zapasowa, może np Odkurzacz coś mi wurzucił z systemu i dlatego cos w niej nie działa. Czy mozna na nowo zainstalować samą funkcję kopi zapasowej na nowo z instalki xp? żeby nie ruszyc reszty systemu??

Mam jeszcze program Paragon Hard Disk manager 6.0 po angielsku ale nie wiem czy nim można zrobić backup systemu (czy tylko dysku) tak aby np. po formacie przywrócił cały dysk z systemem i z rejestrem, zeby wszsystko działało??

Krótko mówiąc, jeśli nie uda mi sie rozwiązać tego problemu, to jak inaczej zrobić (czym - darmowym) backup sytemu?? - mam nero 6.6 tam tez cos takiego jest ale nie robiłem więc nie wiem jak to działa.