Nie mogę zrobić działającego obrazu CD (*.nrg)

(Bogdan Bb) #1

Mam Nero 6. Od kilku dni nie mogę zrobić obrazu płyty, który by działał. Najpierw płyty dvd i cd nie działały na sprzęcie stacjonarnym. Tak jak dawniej, wkładałem płytkę do skopiowania a nastepnie czekałem aż nero poprosi mnie o czystą. Płytka się nagrała, ale nie działa. Wkładam do napędu w kompie a we właściwościach : zajęte miejsce 0 bajtow,

wolne miejsce 0 bajtów, system plikow RAW! !!

Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

(Spectatorx) #2

Może to raczej nie jest problem z nero tylko z samym napędem płyt… Czy napęd poprawnie odczytuje i zapisuje płyty także za pomocą innych programów?

Sprawdź to za pomoca np. alcohol 120%, i powiedz jakie efekty kopiowania są w tym programie, stąd ściągniesz wersję testową:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … lcohol+120%+1.9.7.6221

Bez obaw, wersja testowa prawidłowo kopiuje wszystkie płyty, tak samo jak pełna wersja, jest tylko ograniczona czasowo, działa chyba przez 30 dni.

(Przebar) #3

A nie lepiej korzystać z bardziej kompatybilnych formatów obrazów? Za pomcą darmowego Alcohol 52% wykompinujemy bez trudu MSD, ISO i wiele innych. Są o wiele lepsze i lepiej radzą sobie z zabezpieczeniami. :wink:

(Longhorn2009) #4

Może nagrywarka wysiada. Moja się skończyła po 2,5 roku, a niewiele nagrywałem.

(Bogdan Bb) #5

Witam Wszystkich!

Zrobiłem alckoholem zapis płytki (OK!) i wykonałem obraz. Wszystko jest jak należy. Czyli to nie nagrywarki (bo mam ich dwie). Sprawdziłem format plików na płytce i na wirt. napędzie: CDFS - czyli też prawidłowy.

Dalej nie znam przyczyny dlaczego ORYGINALNY nero (box a nie oem) wykręca mi taki numer.

(Spectatorx) #6

Zgłoś błąd do pomocy technicznej.

(Bogdan Bb) #7

Dzięki za dobre chęci. Wszystkim. Chyba faktycznie nic innego mi nie pozostaje. szkoda tylko kasy za program…

(Bogdan Bb) #8

Gdyby jednak ktoś miał pomysł to temat jest otwarty. Ja ze swojej strony poinformuję co pomogła mi pomoc techniczna ahead software…

(Spectatorx) #9

Spróbuj poprostu odinstalować nero, wyczyścić rejestr po nim i zainstalować go raz jeszcze, może pomoże.

(Bogdan Bb) #10

Witam ponownie! Odinstalowałem winrara, dla pewności ściągnąłem stery ASPI, i chula jak trzeba! !!

ASPI nigdy nie instalowałem i nero działał, więc nie jestem pewny czy to ASPI, winrara zawsze instalowałem na końcu więc nie zdążył przejąć .iso a tym razem ostatni był NERO. Niewiem, może to ma jakiś związek…

(Bogdan Bb) #11

Przetestowałem!!

Instalacja winrar’a PO nero nie powoduje problemu o który pisałem. Instalacja przed powoduje brak możliwości wykonania działającego obrazu, również nie uda się kopiowanie płyty. To znaczy - zostanie nagrana (wypalona) płytka, ale nie będzie jej można odtworzyć bo jej system plików będzie RAW a nie CDFS.

To tyle. Ahead software chciał mi przysłać nową płytę z programem…