Nie mogę zrobić działającego obrazu CD (*.nrg)

Mam Nero 6. Od kilku dni nie mogę zrobić obrazu płyty, który by działał. Najpierw płyty dvd i cd nie działały na sprzęcie stacjonarnym. Tak jak dawniej, wkładałem płytkę do skopiowania a nastepnie czekałem aż nero poprosi mnie o czystą. Płytka się nagrała, ale nie działa. Wkładam do napędu w kompie a we właściwościach : zajęte miejsce 0 bajtow,

wolne miejsce 0 bajtów, system plikow RAW! !!

Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

Może to raczej nie jest problem z nero tylko z samym napędem płyt… Czy napęd poprawnie odczytuje i zapisuje płyty także za pomocą innych programów?

Sprawdź to za pomoca np. alcohol 120%, i powiedz jakie efekty kopiowania są w tym programie, stąd ściągniesz wersję testową:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … lcohol+120%+1.9.7.6221

Bez obaw, wersja testowa prawidłowo kopiuje wszystkie płyty, tak samo jak pełna wersja, jest tylko ograniczona czasowo, działa chyba przez 30 dni.

A nie lepiej korzystać z bardziej kompatybilnych formatów obrazów? Za pomcą darmowego Alcohol 52% wykompinujemy bez trudu MSD, ISO i wiele innych. Są o wiele lepsze i lepiej radzą sobie z zabezpieczeniami. :wink:

Może nagrywarka wysiada. Moja się skończyła po 2,5 roku, a niewiele nagrywałem.

Witam Wszystkich!

Zrobiłem alckoholem zapis płytki (OK!) i wykonałem obraz. Wszystko jest jak należy. Czyli to nie nagrywarki (bo mam ich dwie). Sprawdziłem format plików na płytce i na wirt. napędzie: CDFS - czyli też prawidłowy.

Dalej nie znam przyczyny dlaczego ORYGINALNY nero (box a nie oem) wykręca mi taki numer.

Zgłoś błąd do pomocy technicznej.

Dzięki za dobre chęci. Wszystkim. Chyba faktycznie nic innego mi nie pozostaje. szkoda tylko kasy za program…

Gdyby jednak ktoś miał pomysł to temat jest otwarty. Ja ze swojej strony poinformuję co pomogła mi pomoc techniczna ahead software…

Spróbuj poprostu odinstalować nero, wyczyścić rejestr po nim i zainstalować go raz jeszcze, może pomoże.

Witam ponownie! Odinstalowałem winrara, dla pewności ściągnąłem stery ASPI, i chula jak trzeba! !!

ASPI nigdy nie instalowałem i nero działał, więc nie jestem pewny czy to ASPI, winrara zawsze instalowałem na końcu więc nie zdążył przejąć .iso a tym razem ostatni był NERO. Niewiem, może to ma jakiś związek…

Przetestowałem!!

Instalacja winrar’a PO nero nie powoduje problemu o który pisałem. Instalacja przed powoduje brak możliwości wykonania działającego obrazu, również nie uda się kopiowanie płyty. To znaczy - zostanie nagrana (wypalona) płytka, ale nie będzie jej można odtworzyć bo jej system plików będzie RAW a nie CDFS.

To tyle. Ahead software chciał mi przysłać nową płytę z programem…