Nie mogę zwiększyć wolnego miejsca na dysku C w WIN Xp

(kost) #1

Witam.

Z PC stało się coś dziwnego i nie chciał się uruchomić. Pomogła dopiero naprawa systemu Windows Xp z płyty.

Niby wszystko działało już poprawnie ale zobaczyłem że na partycji systemowej C jest już tylko 900 MB wolnego miejsca.

Zacząłem przenosić dane na inne partycje. Koło 3 GB przeniosłem.

Sprawdziłem ponownie wolne miejsce na partycji systemowej C i nadal mam tylko 900 MB wolnego miejsca.

Co może być przyczyną?

(mrFreeze) #2

Używasz jakiegoś softu do sprzątania polecam CCleaner

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr ... 13061.html

Nie wiem co może być powodem dziwna sytuacja ale spróbuj odpalić AdwCleaner (Scan a następnie Clean)

http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner, ... 38865.html

(kost) #3

CCleaner próbowałem i nic nie pomogło. Ręcznie czyściłem też zawartość katalogu temp.

Jeśli CCleaner nie dał rady to AdwCleaner pewnie też bo widzę że działa na podobnej zasadzie.

(mrFreeze) #4

AdwCleaner usuwa różnego rodzaju robactwo tego nie robi CCleaner. Podejrzewam jakiegoś wirusa dlatego zacznij od AdwCleanera. Następnie wstaw logi z OTL i czekaj na sprawdzenie.

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

(Bogdan_G) #5

1) Jest taki program spacesniffer portable. Pokaże Ci graficznie, co i jak zalega na dysku, w jakim rozmiarze.

2) Pobierz choćby portable odkurzacz. Gdy nigdy z niego nie korzystałeś, a pobierałeś różne aktualizacje, to potrafi Ci uwolnić grube gigabajty. Pobierasz portable z Franmo, czyli ze strony producenta.

3) Jest taki PrivaZer. Też portable można. Czyści wolne sektory i ma opcje czyszczenia pozostałości po poprzednich instalacjach, czyli reinstalacjach, czy resztki po poprzednim systemie.

(Dimatheus) #6

Hej,

A próbowałeś usunąć stare punkty przywracania systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(mrFreeze) #7

Jak przeniósł 3GB to nie wiem jak to możliwe żeby nadal było 900MB więc czyszczenie nie powinno mieć znaczenia. Mimo wszystko podejrzewam jakiegoś wirusa lub uzyszkodnika "99% problemow z komputerem – siedzi przed monitorem"

(km_00618) #8

Jeśli pliki systemowe zajmują już tyle miejsca to trzeba albo przeinstalować od początku system z pełnym formatem lub powiększyć partycję systemową. Sam tak zrobiłem przed upgrade do W 8.

(hirem) #9

Przenosiłeś czy kopiowałeś bo to zasadnicza różnica i tłumaczyło by dlaczego tyle samo miejsca wolnego po operacji.

(kost) #10

Oczywiście że przenosiłem. Odróżniam kopiowanie od przenoszenia :smiley:

(hirem) #11

Jeśli dane ze źródła zniknęły po przeniesieniu to dziwny zbieg że tyle samo miejsca . Zostaje zastosować się do rad kolegów wyżej i np. użyć spacesniffer portable czy inne programy co zaproponował Bogdan_G , albo pousuwać punkty przywracania np. za pomocą CCleaner i zobaczyć efekty czy trzeba będzie dalej działać.

(Bogdan_G) #12

Odznacz jeszcze ukrywanie chronionych folderów i plików, ukrycie rozszerzeń, oraz zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów w opcjach folderów/widok. Daj zastosuj. W wyszukiwarce wpisz .temp i zobacz, ile jest tego. W C/windows/ software distribution sprawdź, ile zajmuje Ci folder Download.

(kost) #13

Dziękuję kolegom za zainteresowanie tematem. Skorzystałem prawie ze wszystkich rad.

Ostatecznie pomógł program spacesniffer (polecany przez Bogdan_G) dzięki któremu zlokalizowałem 30GB pozostałości po programie do obróbki wideo.