Nie mogę zwiększyć wolnego miejsca na dysku C w WIN Xp

Witam.

Z PC stało się coś dziwnego i nie chciał się uruchomić. Pomogła dopiero naprawa systemu Windows Xp z płyty.

Niby wszystko działało już poprawnie ale zobaczyłem że na partycji systemowej C jest już tylko 900 MB wolnego miejsca.

Zacząłem przenosić dane na inne partycje. Koło 3 GB przeniosłem.

Sprawdziłem ponownie wolne miejsce na partycji systemowej C i nadal mam tylko 900 MB wolnego miejsca.

Co może być przyczyną?

Używasz jakiegoś softu do sprzątania polecam CCleaner

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Nie wiem co może być powodem dziwna sytuacja ale spróbuj odpalić AdwCleaner (Scan a następnie Clean)

http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner, … 38865.html

CCleaner próbowałem i nic nie pomogło. Ręcznie czyściłem też zawartość katalogu temp.

Jeśli CCleaner nie dał rady to AdwCleaner pewnie też bo widzę że działa na podobnej zasadzie.

AdwCleaner usuwa różnego rodzaju robactwo tego nie robi CCleaner. Podejrzewam jakiegoś wirusa dlatego zacznij od AdwCleanera. Następnie wstaw logi z OTL i czekaj na sprawdzenie.

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

  1. Jest taki program spacesniffer portable. Pokaże Ci graficznie, co i jak zalega na dysku, w jakim rozmiarze.

  2. Pobierz choćby portable odkurzacz. Gdy nigdy z niego nie korzystałeś, a pobierałeś różne aktualizacje, to potrafi Ci uwolnić grube gigabajty. Pobierasz portable z Franmo, czyli ze strony producenta.

  3. Jest taki PrivaZer. Też portable można. Czyści wolne sektory i ma opcje czyszczenia pozostałości po poprzednich instalacjach, czyli reinstalacjach, czy resztki po poprzednim systemie.

Hej,

A próbowałeś usunąć stare punkty przywracania systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak przeniósł 3GB to nie wiem jak to możliwe żeby nadal było 900MB więc czyszczenie nie powinno mieć znaczenia. Mimo wszystko podejrzewam jakiegoś wirusa lub uzyszkodnika “99% problemow z komputerem – siedzi przed monitorem”

Jeśli pliki systemowe zajmują już tyle miejsca to trzeba albo przeinstalować od początku system z pełnym formatem lub powiększyć partycję systemową. Sam tak zrobiłem przed upgrade do W 8.

Przenosiłeś czy kopiowałeś bo to zasadnicza różnica i tłumaczyło by dlaczego tyle samo miejsca wolnego po operacji.

Oczywiście że przenosiłem. Odróżniam kopiowanie od przenoszenia :smiley:

Jeśli dane ze źródła zniknęły po przeniesieniu to dziwny zbieg że tyle samo miejsca . Zostaje zastosować się do rad kolegów wyżej i np. użyć spacesniffer portable czy inne programy co zaproponował Bogdan_G , albo pousuwać punkty przywracania np. za pomocą CCleaner i zobaczyć efekty czy trzeba będzie dalej działać.

Odznacz jeszcze ukrywanie chronionych folderów i plików, ukrycie rozszerzeń, oraz zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów w opcjach folderów/widok. Daj zastosuj. W wyszukiwarce wpisz .temp i zobacz, ile jest tego. W C/windows/ software distribution sprawdź, ile zajmuje Ci folder Download.

Dziękuję kolegom za zainteresowanie tematem. Skorzystałem prawie ze wszystkich rad.

Ostatecznie pomógł program spacesniffer (polecany przez Bogdan_G) dzięki któremu zlokalizowałem 30GB pozostałości po programie do obróbki wideo.