Nie moje konto FB, na moim adresie email

Witam

 

Sprawa wygląda dziwnie  :shock:

 

Założyłem jakieś pół roku temu konto pocztowe na onecie, dokładnie nie pamiętam do czego było mi potrzebne, ale napewno nie do FB, bo już miałem wtedy profil na FB.

 

Dzisiaj chciałem zmienić w opcjach FB adres mail właśnie na ten onetowy sprzed pół roku - wywaliło błąd, że z tego adresu jest już zarejestrowany profil.

 

pomyślałem: ■■■  :shock:

 

No to resetuję hasło, dostaję na swojego maila nowe hasło do FB, loguję się i w skrzynce 14 zaproszen od znajomych, 5 wiadomości,  (było tylko imię i nazwisko jakiejś osoby, bez zdjęcia).  :shock:

 

pomyslałem WTF2  :shock:

 

Nie ma sensu chyba bym dowiadywał się co to za osoba i kontaktował z ludzmi którzy byli w znajomych, czy czytał jego pocztę - dałem do usunięcia to konto, najwyżej założy sobie nowego facebooka, ze swojego maila a nie z mojego :confused:

 

Czy można było zrobić coś innego? Pierwszy raz mam taką sytuację, ani nie lubię problemów ani nie mam czasu by się nimi zajmować i tracic czas 

A hasło do poczty na onecie zmieniłeś?

Nie, nie zmieniłem.

 

to jest właśnie bez sensu -   może ktoś mi się włamał na moją onetowską skrzynkę, nawet jeśli tak było - to co zrobił?

  • założył z niej swoje konto na FB i nawet hasła nie zmienił ??

 

Nie widzę tu żadnej logiki.

 

PS

Spojrzałem tylko na “linię czasu”, same pierdołki z kwejka i inne badziewia…

mimo to ja bym zmienił hasło do tej skrzynki, chociażby tak na wszelki wypadek. chyba że jej nie używasz, ale sam pisałeś że chciałeś na koncie z fejsbooka ustawić właśnie te skrzynkę. nie może być tak że ktoś bez twojej wiedzy ma dostęp do twojej poczty…

Nie wiadomo, czy ma dostęp do mojej poczty czy nie ma, skrzynki nie używam, była mi potrzebna do rejestracji w jakimś serwisie, zapisałem sobie login hasło w zeszycie,  potem była nieużywana, ale o niej nie zapomniałem, uznałem sobie ustawić ją do FB.

 

Jak się już na nią zalogowałem, to było tam 5 ton spamu w folderze z wiadomosciami odebranymi i jeszcze więcej folderze spam.

Zaznaczyłem to wszystko i usunąłem.

 

Rzecz jasna przed zamiarem ustawienia tej skrzynki na FB najpierw sprawdziłem czy jest jeszcze aktywna, usunąłem ten spam, nie jestem w stanie stwierdzić czy były tam te wszystkie zaproszenia z FB, wtedy przecież jeszcze nie wiedziałem, że jest z niej założony profil na facebooku.

 

 

Co do konta FB, to mniejwięcej taki widok się ukazał:

 

33us7sl.jpg

 

14 zaproszeń było i 5 wiadomości.

Konto na poczcie założyłeś pół roku temu. Być może to konto należało do innej osoby i je usunął lub zostało usuniete przez dostawcę usługi i adres się zwolnił. To by tłumaczyło całą sytuację. W najgorszym przypadku, ktoś się włamał na twoją pocztę. Hasło mógł mieć chociażby z jakiegoś wycieku bazy danych, o którym nikt mógł nie słyszeć albo nawet nie wiedzieć, jeśli nikt tej bazy nigdzie nie opublikował i nie opublikuje w najbliższej przyszłości.

Skoro jest zarejestrowane na Twój adres e-mail, to konto jest Twoje. Możesz też napisać do znajomego tej osoby ze swojego konta z prośbą o kontakt z osobą, która założyła profil na Twoim adresie i wyjaśnić sprawę. Jak zaszła pomyłka, to każ mu zmienić adres e-mail na inny, a jak się okaże, że się włamał na Twoją pocztę, to konto zgłoś do usunięcia. W tym celu musisz wysłać specjalny formularz, na profilu można jedynie dezaktywować konto.

Na to nie wpadłem, że ten adres onetowski mógł wcześniej należeć do kogoś innego - to chyba jest rozwiązanie tej zagadki.

 

dzięki