Nie montuje dysku, debian, openmediavault

Dzień dobry.
Zachciało mi się NAS’a
Wybór padł na openmediavault, na chwile był freenas, ale tam mi ciężko szło.
Kilka dni mi zeszło zanim znalazłem info czemu mi nie widzi dodatkowych pluginów
(wget -O - http://omv-extras.org/install | bash)

W OMV mam problem przy montowaniu dysku. Czy ktoś mi może pomóc?
Wyświetla się komunikat

Failed to execute command ‘export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C.UTF-8; mount -v --source ‘/dev/disk/by-label/dane’ 2>&1’ with exit code ‘32’: mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sdb1, missing codepage or helper program, or other error In some cases useful info is found in syslog - try dmesg | tail or so.

Próbuję coś przykombinować w shell’u ale mam zwrotkę

root@localhost:~# mount -v --source /dev/sda2
mount: can’t find mount source /dev/sda2 in /etc/fstab

Czy mógłby mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Coś znalazłem, ale nie wiem czy to to

Dobra, udało się.
Rozwiązanie było w tym linku co zamieściłem wyżej, a dokładniej post 17 i 18
Z pliku

/etc/openmediavault/config.xml

Trzeba było usunąć jak w screenach niżej, oczywiście kopia przed zmianami, a po zmianach - restart.

Podsumowanie

Dziękuję wszystkim za pomoc :stuck_out_tongue:
tags:
openmediavault nie montuje dysku
omv nie można usunąć katalogu współdzielonego

Miałeś nieprawidłowo skonfigurowany dysk lokalny i usunąłeś tę konfigurację w pliku tekstowym, zamiast wyklikać w GUI (na moje oko - bo omv nie znam).

To było tak.
Skonfigurowałem dysk lokalny, potem utworzyłem użytkowników, do tego foldery współdzielone, potem usunąłem dysk lub użytkowników i jak chciałem usunąć foldery współdzielone to zaczęło sypać błędami.
Nie dało się zamontować dysku z innym formatem plików niż był poprzednio.
OMV nie ma gui, ma tylko webgui i tam właśnie nie chciało się to zrobić i sypało błędami.

Nie można dodać użytkownika
Błąd:


OMV\ExecException: Failed to execute command ‘export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; omv-mkconf postfix 2>&1’ with exit code ‘1’: postmap: fatal: parameter inet_interfaces: no local interface found for ::1

Rozwiązanie

tags:
omv nie można dodać użytkownika

Co ty za zbugowaną wersję tego OMV pobrałeś? :smiley: Bawiłem się tym dawno temu, ale żadnych takich problemów nie pamiętam.

Najnowszą 4.1.3, i -update i omv-extras, niby stable ale jakiegoś chyba buga zrobiłem i tak się mi zaczęło sypać, ale teraz to nawet nextcloud działa :smiley: