Nie może załadować systemu

Witam, mam nowy laptop, 3-4 miesiące. Acer Aspire E15, i5 5200U, Win 8.1 64bit.

Zdarza mu się, że jak biorę zamknij, to pojawia się czarne tło i zamiast zamykać się, to z 30 s myśli i dopiero włącza wiatrak i wyłącza się (normalnie po 12-20s wyłącza się). Kiedy włączam go, system się nie włącza (po wyświetleniu loga producenta - Acer i kółeczka lądującego się, pojawia się czarny ekran z kursorem myszki i nic nie można zrobić). 

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że ktoś wyjmuje baterie (jeśli jest) i wyłącza laptopa z gniazdka i po ponownym uruchomieniu już załącza. Działa u mnie to, ale nie chcę co jakiś czas (2-3 razy w miesiącu) tak robić.

Czy jest na to inny sposób? Dlaczego to występuje? 

PS: musiałem 2 tygodnie temu robić format sytemu, przed formatem kilka razy zdarzał mi się ten problem, o dziwo teraz po formacie też się to zdarza :confused:

Demonem wydajności to on nie jest . Jeżeli jest to preinstalowany WINDOWS 8 od Acera to należy pozbyć się wszystkich “cudownych” programów producenta . Przed ponowną instalacją należy skopiować na inny dysk/partycję sterowniki tj : C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERSTORE\ FILEREPOSITORY (żeby nie “bujać” się po internecie , same sterowniki bez żadnych dodatków “specjalnych”) . Następnie instalujemy czysty WINDOWS 8 z płyty & Windows Update i go optymalizujemy . Podczas instalacji programów nie przyciskamy bezmyślnie Next , Next … tylko uważamy co i jak się instaluje . Nie pobieramy programów za pomocą tzw. asystentów pobierania !  Przy takim demonie wydajności liczba procesów nie powinna przekraczać 35 .

Dysk partycjonujemy za pomocą GPARTED .

http://www.fixitpc.pl/topic/19809-portale-z-oprogramowaniem-instalatory-na-co-uważać/#entry130095

Powiem tak, po formacie mam mniej zainstalowanych sterowników (panel sterowania -> odinstaluj programy), tylko kilka rzeczy tam jest, ale wszystko jest ok, działa. Od Acera, teraz nie mam żadnych programów (przed formatem miałem tylko do baterii). 

Z włączoną 1 kartą google chrome i menedżer zadań, mam 53 procesy, wykorzystanie procesora waha się 0-3%, taktowanie 0,8 GHz.

Co do pobierania, to nie instaluje z portali, pobieram od producenta. Jeśli miałbym pobierać z portali to robiłbym tak jak piszesz, bez asystenta.

A pro po tematu, to znalazłem w zainstalowanych aktualizacjach zalecanych aktualkę, w której pisze, że naprawia problemy z uruchomieniem. Z racji, że wszystkich zalecanych nie mam zainstalowanych to poszukam, może jeszcze jakaś będzie przydatna.

53 procesy czyli jak na taki sprzęt 20 za dużo . Dysk pewnie HDD 5400 rpm . Optymalizacja W7/8 to temat trochę bardziej skomplikowany . Reasumując : masz jak masz . Trzeba chcieć , żeby chciało się chcieć .

Tak naprawdę laptop ten zajmuję się sam sobą , a Ty nie jesteś jego prawdziwym właścicielem decydującym co się na nim dzieje , tylko “dodatkiem” i biernym “kibicem” .

Gdyby ten laptop umiał mówić to by Ci powiedział : 

Powiem tak, po formacie mam mniej zainstalowanych sterowników (panel sterowania -> odinstaluj programy), tylko kilka rzeczy tam jest, ale wszystko jest ok, działa. Od Acera, teraz nie mam żadnych programów (przed formatem miałem tylko do baterii). 

Jak to masz mniej sterowników zainstalowanych? Sterowniki to jedna z najważniejszych rzeczy, które trzeba zainstalować ewentualnie zaktualizować zaraz po instalacji systemu. Jeśli sterowników nie będzie czy będą wadliwe to potem zonki będą na kompie.