Nie można aktualizawać kubuntu zwersji 12.04 do wersji 12.10

Mam taki problem otóż chce zainstalować sobie nowe kubuntu 12.10, bo mam wersje 12.04 wkładam płytkę do napędu uruchamiam instalatora moim oczom powinna ukazać się opcja możliwości uaktualnienia jednak jej nie ma, jest jedynie opcja rozpoczęcia nowej instalacji.

A może po prostu zaktualizuj Ubuntu spod systemu?

Chodzi ci o te automatyczne aktualizacje, które zawsze są uruchamiane w systemie.

Z poziomu systemu też możesz aktualizować:

http://www.omgubuntu.co.uk/2012/10/how- … untu-12-10

Zanim jednak zastosujesz się do tego poradnika, upewnij się, że polecenie z konsoli:

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

przebiega poprawnie tzn. nie zwraca żadnych błędów i instaluje dostępne akurat aktualizacje.

Tylko to jest dla gnome a ja używam kde

No to użyj menedżera oprogramowania Muon w analogiczny sposób:

http://sectio-aurea.blogspot.com/2012/0 … eta-1.html .

Jeśli system nie pokaże możliwości aktualizacji możliwe, że są jakies problemy z pakietami czy zależnościami.

Kiedyś na płycie był skrypt, dzięki któremu można było z niej aktualizować system, ale teraz tego nie widzę. Możesz zaryzykować i spróbować zrobić instalację nakładkową, tzn. robisz nową instalację, wybierasz partycję i odznaczasz opcję formatowania partycji. Najpewniej jest jednak przeprowadzić aktualizację pobierając ją z sieci.

Inny sposób aktualizacji, to podanie w pliku /etc/apt/sources.list adresów repozytoriów nowej wersji systemu i użycia polecenia, które podał wyżej marcin.

No i chyba tak będzie naszybciej i bez komplikacji. Jest jeszcze jeden warunek - aktywne należy zostawić tylko oficjalne repzytoria dystrybucji. PPA należy na czas aktualizacji wyłączyć.

No i zaktualizowałem kubuntu według tego

Po aktualizacji miałem problem z php, że nie chciał mi intepretować instrukcji to zainstalowałem pakiet apache-mod-php i pomogło, ale teraz dziwną sprawą jest to iż pomimo tego że jest u mnie godzina 13 to funkcja date(“h”); zwraca wartość 12 jak to możliwe.

To co piszesz to nie problem bezpośrednio związany z aktuyalizacją, tylko konfiguracyjny.

Może masz źle ustawioną strefę czasową albo http://php.net/manual/en/function.date-default-timezone-set.php

Jak ustawiłem w skrypcie takie coś date_default_timezone_set(‘Europe/Belgrade’);

I potem dałem date(“H”); to wyświtla mi normalną datę ale jak tego nie ma date_default_timezone_set(‘Europe/Belgrade’); to znowu przechodzi na tą samą date, a w prawym dolnym rogu mam ustawioną godzinę 14:58, czy to oznacza, że będę musiał za każdym razem wywoływać taką funkcję date_default_timezone_set(‘Europe/Belgrade’);

Tym się nie przejmuj - osobiście ustawię Ci serwer ntp po aktualizacji … daj info PÓŻNIEJ na PW.

W żadnym wypadku NIE POLECAM aktualizacji systemu. Jeśli już to nowa - czysta instalacja. Z wielu powodów. Tego typu aktualizacje nawet jeśli są dostępne i możliwe - w 99% przypadków powodują błędy i problemy włącznie z całkowitym uszkodzeniem systemu, który jest już nie do uratowania.

Po drugie - nie widzę powodu aktualizacji 12.04 do 12.10. W nowym Ubuntu w KDE nie ma nic ciekawego. A 12.04 to wersja LTS. Ja sobie darowałam zmianę systemu i nie żałuję,

Poza tym http://askubuntu.com/questions/207064/u … 4-to-12-10

Bardzo ciekawe historyjki opowiadasz :slight_smile: Aktualizowałem ostatnio system z 11.10 do 12.04, następnie do 12.10 i jakoś system mi się nie wysypał, nie miałem również błędów. Na innym komputerze aktualizowałem system z 10.04 do 12.04 i też wszystko działa. Prawda jest taka, że w 99% niepowodzeniem aktualizacji systemu jest użytkownik.

Zbyt wiele naczytałam się postów na forum ubuntu z prośbą o pomoc po takiej aktualizacji by nazwać to “ciekawą historyjką”. #-o To, że TOBIE się udało, nie znaczy, że udaje się zawsze, to zależy od wielu czynników, zainstalowanych aplikacji, ustawień, środowiska / środowisk graficznych, a nawet od sprzętu i sterowników. Bierzesz na siebie pomoc przy usuwaniu szkód wyrządzonych przez swoje rady? OK :wink: Ja takiej odpowiedzialności nie biorę - zbyt wiele widziałam i na wspomnianym forum i na ircu ^^

Ti raczej zależy od samego sprzętu. Wcześniej dane kłopoty były albo i nie były w Fedorach i openSUSE - system wstawał, ale jakiś dźwięk znikał itp. Raczej to nie tyle kwestia zgodnu całego systemu tylko przekliknięcia czegoś, usunięcia albo edycji jakiegoś pliku aby nie trzymał starej konfiguracji itp.

Swoją drogą próbowałem zrobić na wirtualce zmienić openSUSE 11.4 na 12.1 dodajac repozytoria, tylko jest chyba za dużo zależności.

Nie wiem jak w Ubu, ale może czasem się nie dać zaktualizować, gdy coś z nowego systemu będzie musiało być zainstalowane, a stare będzie musiało dalej działać (tak jakby mieć 2 firefoxy w 1 systemie zainstalowane w standardowych ścieżkach - niemożliwe).

Nie wiem jak to jest w innych dystrybucjach, ale jeśli aktualizuje się Debian czy Ubuntu poprzez podmianę repozytoriów, to powinno się to robić z wersji na wersję (o jedną wersję wzwyż, a nie np. o 2 lub więcej wersji), daje to większą pewność powodzenia aktualizacji. Powinno się też wyłączać na czas aktualizacji repozytoria prywatne, nieoficjalne itp. Bezpiecznie jest korzystać z Update Managera, który wykonuje za użytkownika wspomniane tu zadania podczas aktualizacji.

Jeżeli chodzi o tą nie odpowiednią datę w php to jak puściłem skrypt który wyświetla aktualną datę to zwraca mi ostrzeżenie.

To nie jest problem z Ubuntu tylko ostrzeżenie PHP, dokładnie opisane. Wbij na php.net i poszukaj date_default_timezone_set.

No właśnie używam tej funkcji przez to mam datę dobrą, ale żeby za każdym razem używać tej funkcji to trochę chore.