Nie można dodać skryptu do rejestru Windows

Witam mam taki problem jak probuje dodac skrypt do rejestru windows wyskakuje mi taki bląd 54111.jpeg

Link do zdjecia http://www.bankfotek.pl/view/54111

Odpowiedź masz na wyświetlonym komunikacje …

Duża ta odpowiedz mi nie mówi…

wincom.key jak mniemam jest to plik rejestrujący TotalCommandera. U mnie nawet po formacie odpalam program i plik wczytywany jest bez problemu wiec plik musi zawierać jakis błąd lub być kompletnie uszkodzony… Załatw sobie inny / nowy…

Pliki wpisów do rejestru rozpoczynają się specjalnym nagłówkiem, określającym dla jakiego

systemu są przeznaczone oraz zapisywane są z użyciem kodowania znaków w systemie ANSI lub Unicode.

Jeśli masz system Windows 2000/XP to wszelkie operacje edycji plików rejestru możesz przeprowadzać w systemowym Notatniku, zapisując takie pliki przy wykorzystaniu opcji “Zapisz jako…” i wybraniu odpowiedniego tryby kodowania znaków (ANSI, Unicode).


W systemie Windows 98 w nagłówku znajduje się ciąg znaków:

REGEDIT4

a znaki kodowane są i ropoznawane tylko w systemie ANSI (jednobajtowo)


W systemie Windows 2000/XP w nagłówku znajduje się ciąg znaków:

Windows Registry Editor Version 5.00

a znaki kodowane są w systemie Unicode (dwubajtowo)


System Windows 98 rozpoznaje tylko pierwszy z podanych typów, natomiast system Windows 2000/XP rozpoznaje oba typy i bez problemu oba typy obsługuje (importuje), pod warunkiem poprawności zapisu zawartego w pliku i odpowiedniego kodowania znaków (plik rejestry z Windows 98 musi być zapisany w trybie ANSI, a plik rejestru z Windows 2000/XP musi być zapisany w trybie Unicode).

Jeśli masz jakiś plik wpisów do rejestru Windows XP i chcesz go zaimportować do rejestru w systemie Windows 98 to musisz wczytać go do jakiegoś edytora, zmienić nagłówek z takiego:

Windows Registry Editor Version 5.00

na taki:

REGEDIT4

oraz zapisać w trybie kodowania ANSI, czyli

zwykłego tekstu (aby pozbyć się kodowania Unicode).

Ten plik nie jest plikiem rejestru. Dwuklik na nim zawsze spowoduje wystąpienie podanego przez Ciebie komunikatu.

Jeśli chcesz używać TC w wersji zarejestrowanej to… po prostu trzymaj wincmd.key w katalogu Totala. Żadnych cudów więcej nie potrzeba.

po uruchomieniu TC sam wykryje klucz.

PS. Mam nadzieję, iż kluczyk nie spadł z ciężarówki :wink:

ok dzięki :smiley: Wielkie dzieki ;] A ja sie bałem ze to znowu to cos co kiedys mi sie stalo tj. nie moglem niczego dodac do rejestru, a okazalo sie ze to nie to :slight_smile: Ok wielkie dzieki ;PP

Heh nie nie nie spadł z cięzarówki ;] spadł z pólki;pp