Nie można dokonać zmiany typu konta

Witam

Proszę o pomoc. Mam system Windows 10 home. Mam tylko jedno konto lokalne. Chciałam założyć konto administratora ale przy wejsciu do " zmień typ konta" pokazuje się komunikat że muszę wpisać nazwę i hasło administratora i nie można wybrać tak jest tylko nie.

Jak można założyć inaczej konto adm. 

PPM start > wiersz poleceń (administrator) > w oknie wpisz _ net user admistrator /active:yes _

 

No właśnie się nie da ponieważ pokazuje się odrazu okienko z komunikatem " Aby się zalogować wpisz nazwę użytkownika i hasło administratora " i

To zaloguj się na konto M$, uruchom komputer logując się przez to konto i wtedy zmień konto lokalne na administratora. Po zmianie, przeloguj się na konto lokalne i usuń kont M$

Nic to nie daje za kazdym razem okienko z tym samym komunikatem  Aby się zalogować wpisz nazwę użytkownika i hasło administratora " 

i jest tylko NIE nie ma możliwości wciśnięcia TAK

Wejdź do cmd i wpisz net user  

Podaj wynik

Wyszło mi coś takiego:

Administrator            Gość                     karina
Konto domyślne
Polecenie zostało wykonane pomyślnie.

Klawisz Win+R i wpisz  secpol.msc  w oknie które się pojawi w lewej kolumnie wybierz : Zasady lokalne>Opcje zabezpieczeń. W prawej kolumnie odszukaj Kont: Stan konta administrator PPM>Właściwości zaznacz włączone i ok.

 

  1. Uruchom komputer z DVD/USB z instlatorem windows, kiedy się pojawi niebieska plansza (ta z napisem zainstaluj teraz) wciśnij Shift+F10

    W oknie wpisz regedit i naciśnij enter. W lewej kolumnie zaznacz  HKEY_LOCAL_MACHINE ,  następnie z menu File>Load Hive… W oknie przejdź do       X:/Windows/system32/config/SAM.file [gdzie X to litera dysku na którym masz zainstalowany windows, zazwyczaj jest to D:/] >otwórz/open. Pojawi  się okno dialogowe (load hive), wpisz w nim  REM_SAM  i naciśnij enter.

 Teraz w lewej kolumnie przejdź do  HKEY_LOCAL_MACHINE\REM_SAM\SAM\Domains\Accounts\Users\000001F4 ;  w prwej kolumnie naciśnij 2 razy na wartość F  , pojawi się nowe okno. Przejdź do wiersza  0038  i zmień wartość z 11 na 10  naciśnij enter. Zamknij regedit i cmd, Na ekranie wybierz Kontynuuj uruchamianie systemu.  

Niestety pojawia mi się komunikat:

System Windows nie może odnaleźć pliku secpol.msc. 

to wpisz w oknie wyszukiwania z asady zabezpieczeń lokalnych  , to to samo :wink:

Jeśli nie zadziała to spróbuj 2 sposób ten z pkt.2

Witam

A czy jest jakiś inny sposób jeszcze, ponieważ nie mogę znaleźć instalatora windowsa. A nic nie mogę teraz zrobić na kompie, nawet otworzyć programów które mam już zainstalowane, i zainstalować nowych, ponieważ cały czas chce hasło administratora. 

Instalacja systemu na nowo

Użycie PCUnlocker http://www.pcunlocker.com/

Witam

Udało się przeinstalowałam system. Nawet się udało :slight_smile:

Ale mam jeszcze jeden mały problem

Teraz ma dwa konta jedno lokalne a drugie administrator. Teraz przy każdej zmianie np. ściąganie programu pojawia się komunikat czy chcę wybrać konto administratora. Jak można zmienić w ustawieniach żeby normalnie coś instalować bez dawania za każdym razem tak.

 

Panel sterowania > Zabezpieczenia i konserwacja > Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika > Przesuń suwak na sam dół, potwierdź. 

Po tym system nie będzie Cię prosił o zezwolenie na instalację czegokolwiek, więc uważaj co instalujesz.

Super. Dzięki za pomoc.