Nie można dokończyć instalacji aktualizacji - co robić?


(aderas) #1

Witam.

Parę dni temu pojawiła się aktualizacja “Aktualizacja zbiorcza dla systemów Windows 10 Version 1511 opartych na procesorach x64 (KB3135173)”. System zażądał restartu. Instalacja dotarła do 77% po czym komunikat, że " Nie można ukończyć instalacji aktualizacji. Wycofywanie zmian".

Teraz mam problem z tą aktualizacją, bo przez te parę dni nic się nie zmieniło. System co jakiś czas przypomina sobie o tej aktualizacji i wymusza na mnie restarty, a ja do dziś dnia nie mogę jej ukończyć, ciągle kończy się w ten sam sposób.

 

Wpadłem w aktualizacyjną pętlę… Co mogę w tej sytuacji zrobić?Nawet nie wiem czego aktualizacja dotyczy. Sytuacja staje się męcząca. (System preinstalowany na laptopie Lenovo B50-80, Win10 Home).

Proszę o pomoc.

 

--------EDIT--------

Właśnie czytam, że są jeszcze inne osoby z tym problemem, a Microsoft ma to w d**ie i zaleca reinstalację systemu. Brawo MS!


(Kurp55) #2

Można użyć narzędzia do naprawy http://support.microsoft.com/gp/windows-…-issues/pl


(aderas) #3

Kurp dzięki za odpowiedź. A więc wypróbowałem to, poszedłem nawet krok dalej i zgodnie z instrukcją Supportu Microsoftu (http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/kb3135173-fails-to-install-cumulative-reboot-loop/7fe21f80-3df6-45b1-a3f2-9adb8ec95ab2?auth=1)) spróbowałem z działaniem na folderach SoftwareDistribution i catroot2. Pokładałem wielkie nadzieje w tej operacji i oczywiście - KICHA. Nawet nie biorę pod uwagę reinstalacji systemu. Nie mam na to czasu ani siły żeby wszystko potem od zera dostosowywać pod siebie (system czyściutki), a komputer ma paru użytkowników.

 

Forumowicze co robić ?


(Kurp55) #4

 Możesz wykonać reinstalację bez utraty danych  http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/windows-10-recovery-options


(aderas) #5

Po co mam reinstalować system skoro to aktualizacja jest skopana? A system działa dobrze? Wytłumaczcie mi bo nie mogę pojąć.  Teraz za każdym razem jak będą wypuszczać tego typu aktualizacje jedyną rekomendowaną opcją będzie reinstalacja systemu??

 

To chore! Dawniej ukryłbym i olał taką sytuację, albo poczekał na poprawkę poprawki. Teraz nie mogę tego zrobić a MS ma gdzieś wydanie poprawki…


(Kurp55) #6

Jest jakiś błąd w systemie i reinstalacja może go naprawić. Ale zrobisz jak chcesz.


(aderas) #7

To narzędzie, które wyżej podlinkowałeś wyświetliło mi następujący komunikat “Service registration is missing or corrupt”. Czyli chyba tu leży przyczyna.

 

Teraz jak sobie z tym poradzić? 


(Kurp55) #8

Możesz dokonać naprawy sytemu za pomocą płyty instalacyjnej z systemem Win.10. Obraz systemu można pobrać ze strony Microsoftu przy pomocy Media Creation Tool. Wybrać obraz ISO > zapisać > wypalić na płycie. Uruchomić komputer z tej płyty i dokonać naprawy sytemu.

Jak to wykonać http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/windows-10-recovery-options


(JeyJey) #9

sfc /scannow robiłeś?


(masma) #10

Ukryj tą aktualizację i następne niedziałające https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3073930 i poczekaj do połowy 2016 na aktualizację Redstone


(arapo) #11

@ aderas >> jeżeli ten sposób nie zadziałał  http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/how-to-remove-and-reinstall-all-windows-updates/  to przywróć system z “Punktu przywracania” z przed próby instalowania nowych aktualizacji, jeżeli masz taki punkt. 


(aderas) #12

Oczywiście, nie wykrył żadnych naruszeń.

Ale czy bez tej aktualizacji w ogóle dostanę jakiekolwiek nastepne aktualizacje, także te duże jak redstone? Bo coś mi sie wydaje że teraz zostanę wykluczony całkowicie z updatów…

Z folderem SoftwareDistribution probowalem, nawet support zaleca żeby wyprobowac usunąć jego zawartość, nie przyniosło to skutku. Co do punktów przywracania pewnie bym to zrobił niestety mam te funkcję wyłączoną :confused:


(masma) #13

Poprzednia zbiorcza aktualizacja przed KB3135173 tez mi się nie chciała wczytać. Był ten sam błąd. Podobno ją (tą poprzednią) wycofali i zastąpili właśnie KB3135173, która też niestety się nie wczytuje i jak dotąd nie znalazłem rozwiązania, aby poprawnie się zainstalowała. Update Redstone będzie najprawdopodobniej też w pliku ISO, który po pobraniu i uruchomieniu nadpisze się na istniejącą wersję Windowsa. W ten sposób zrobiłem update Windowsa do wersji Threshold 2.


(aderas) #14

To odpuszczam narazie robienie czegokolwiek i czekam na rozwój sytuacji, bo tylko nameczyłem się przy tym bez skutku.

Odpalone ISO z pulpitu?


(masma) #15

Tak.


(Ppmajewski) #16

witam,

 

nie wiem czy jeszcze aktualne, ale miałem to samo. problem rozwiązałem w prosty sposób.

  1. wchodzisz w ustawienia>windows update i klikasz na sprawdź aktualizacje.

  2. powinno pokazać ta felerną aktualizacje (inne też) i zacząć ja pobierać

  3. skończy pobieranie klikamy na uruchom ponownie teraz.

  4. czekamy dość długo aż skończy instalować i cieszymy się że już po problemie.