Nie można nacisnąć pod rząd tego samego klawisza


(koniczek3) #1

Witam, od jakiegoś czasu nie mogę szybko nacisnąć pod rząd tego samego klawisza, przykładowo backpace. Trzeba odczekać chwilkę. System Vista.


(Arkadiuszzz) #2

Rozkręć klawiaturę, podłączoną pod kompa i wsadź do wody - klawisze które się przykleiły, zostaną w ten sposób odklejone, klawiatura przestanie działać w wyniku zwarcia i problem rozwiązany.

Jest też inna opcja, ale ze względu na jej skomplikowany przebieg i wysoką trudność nie polecam.

Ale cóż, zdradzę Ci ją: jako alternatywa możesz też opisać sensowniej swój problem podając model klawiatury i gdzie ją podłączasz - pod usb? Możesz również wyjaśnić co to znaczy "odczekać chwilkę", bo nie wszyscy znają tą jednostkę czasu - może to być minuta lub sekunda.

Byłbyś już "pro" gdybyś powiedział czy "przykładowo backspace" oznacza "tylko backspace" , czy może każdy klawisz.

Jeżeli "każdy klawisz" - wypadałoby opisać to w sposób następujący "problem dotyczy wszystkich klawiszy".

Z nutą ironii pozdrawiam i czekam na więcej szczegółów.


(koniczek3) #3

Oczywiście, szersze informację są dostępne. Ze względu, że przy sobie nie mam klawy, więć modelu nie podam. Odczekać chwilkę - 3 sekundy, i problem dotyczy wszystkich klawiszy...


(Arkadiuszzz) #4

Czy jeżeli przytrzymasz klawisz powiedzmy przez kilkanaście sekund efektem jest kilkakrotne wykonanie danej funkcji klawisza czy pojedyncze? Zobacz na przykładzie edytora tekstu jak to się przedstawia wciskając jakąkolwiek literę i przytrzymując, jeżeli wyskoczy kilka razy - to uważam, że raczej nie jest to wina klawiatury a być może ustawień systemowych - zaraz przesiądę się z XP na 7 żeby przypomnieć sobie czy w tych systemach coś takiego było jak odstęp czasowy między kolejnymi znakami.


(GioWDS) #5

@Arkadiuszzz taka opcja istnieje w systemie. Jednak nienaturalne jest opóżnienie przy pierwszym 'wprowadzeniu'.

Obstawiałbym, że coś hookuje na klawiaturę


(Arkadiuszzz) #6

@GioWDS

Tak, ale on pisze, że przy pierwszym znaku jest ok - problem pojawia się gdy chce szybko wcisnąć ten sam klawisz pod rząd. Generalnie w sumie to Vista - różne cuda i dziwy dziać się mogą...


(kuba3351) #7

Wejdź w opcje ułatwień dostępu, i sprawdź, czy nie ma zaznaczonej opcji Klawisze Filtru.


(koniczek3) #8

Tak jest w XP, w Vista nie bardzo...