Nie można nagrać obrazu płyty ISO


(Shark13) #1

Witam

Chciałem nagrać na płytę DVD obraz płyty ISO. Użyłem dwóch programów: najpierw Ashampoo Burning 2010 (darmowy) potem Nero (pełna wersja). Niestety zarówno w jednym jak i w drugim przypadku wypalenie płyty kończy się niepowodzeniem. Wcześniej używałem tych programów do nagrywania wszelkiego rodzaju plików i wszystko działało, a jak przyszedł czas na obraz płyty ISO to klapa. Używam systemu Windows XP. Co może być tego przyczyną?


(Cedar) #2
  1. Ustaw mniejszą prędkość nagrywania.

  2. Jakich płyt używasz?

  3. Podaj dokładny komunikat błędu.


(Shark13) #3

Zmieniałem już prędkość nagrywania z 8x na 4x i nie pomogło. Testowałem na płytach DVD-R firmy Verbatim i Sony. Komunikat to: nagrywanie zakończone niepowodzeniem. błąd nośnika płyty. Może potrzeba innego typu płyty, a może skorzystać z innej opcji. Zamiast nagraj obraz płyty, to utwórz obraz płyty? (tak jest do wyboru w Ashampoo).


(Nasa121) #4

Masz możliwość podejrzenia zawartości obrazu płyty np. programem "PowerISO"


(Shark13) #5

Man Daemon Tools Lite do podejrzenia ISO.


(Shark13) #6

Pierwszy raz chciałem wypalić płytę z obrazem ISO. Nie mam na kompie innego obrazu ISO, aby sprawdzić, ćzy z nim też jest problem.


(marcin82) #7

Pobierz sobie np. System Rescue CD - płytka jest nieduża:

http://www.sysresccd.org/Download

Nie sądzę, żeby program do nagrywania pyskował bez powodu. Prawdopodobnie obraz jest uszkodzony. Jeśli masz z czym, to porównaj sumę kontrolną MD5 obrazu.

Wszelkie próby przeprowadzaj na CD/DVD-RW zaoszczędzi to kasy i nerwów ;] Używaj koniecznie opcji "Nagraj obraz płyty".


(pawelqs) #8

Witam, ja do wypalania obrazu iso używam programu InfraRecorder, a tak pozatym do wypalenia obrazu musisz mieć czystą płytkę, jeżeli miałes na płytce coś już nagrane i nawet jak ją sformatowałeś to obrazu na niej nie wypalisz.


(system) #9

Sprawdż tym programikiem

http://www.dobreprogramy.pl/CDBurnerXP, ... 13218.html

wcześniej odinstaluj te ashampo i przeczyść rejestr programem cclaner


(Shark13) #10

pawelqs: używałem płytek prosto ze sklepu, jeszcze nie zapisywanych. Spróbuję znaleść w sieci i sprawdzić InfraRecorder.

TURANKANTOR13: sprawdzę ten programik.


(marcin82) #11

Ten jest mniejszy :smiley:

http://distro.ibiblio.org/tinycorelinux/downloads.html .


(Shark13) #12

kamil10506: możesz mi objaśnić na czym polega działanie tego programu.


(marcin82) #13

Nie chodzi o to co on robi, tylko o to, czy możesz poprawnie nagrać inny obraz ISO. Ściągnij sobie tego TinyCoreLinux wypal, uruchom komputer z boot'owaniem z CD i zobacz czy jest OK.


(Shark13) #14

O.K. tak zrobię.


(system) #15

Ja bym tobie proponował pobrać to i zobaczyć czy wypali ten obraz na płytke

http://www.instalki.pl/programy/downloa ... iveCD.html

chodzi tylko o sprawdzenie czy wypali obraz


(Shark13) #16

Mając chwilkę ściągnąłem sobie CDBurnerXP i o dziwo wypalił mi prawidłowo płytkę. Aż dziw bierze, że tak prosty programik dał radę, a inne jak np. Nero się wyłożyły. Problem został więc rozwiązany. Jeśli będę miał kiedyś problem z nagraniem innego obrazu płyty ISO to napewno skorzystam z innych porad w tym wątku. Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam.