Nie można nagrać pliku na pendriva

Witam jak w temacie pen drive 4 GB FAT 32 po formacie

plik AVI 1.6 GB podczas próby kopiowania zwiecha systemu oczekiwany czas kopiowania 2,5 godziny, po 5 minutach dioda na pen drive przestaje migać kopiowanie staje. Podczas próby anulowania brak odpowiedzi, programy w tle przestają działać… eksplorator nie reaguje reset, w czym może być problem?

Wsadź wszystko do 1 zdania, a więcej zrozumiemy…

krok po kroku jest napisane co następuje.

-posiadam pen drive 4 GB w Formacie FAT 32

-chcę skopiować na niego film o rozmiarze 1,6 GB w formacie AVI

  • podczas kopiowania przewidywany czas wynosi 2.5 godziny,

  • podczas tego kopiowania powinna migać cały czas dioda sygnalizacyjna zapis na pen drive

  • dioda miga tylko czasami a przez długi czas nic się nie kopiuje

  • po skopiowaniu pliku okazuje się że nie można go otworzyć.

  • w pliku brak kodeka divx5

Pytania

  1. dlaczego plik kopiuje się na pen drive bez potrzebnych kodeków?

  2. dlaczego kopiowanie trwa tak długo?

  3. Czy istnieje jakiś program który może rozwiązać ten problem?

nie jestem w stanie bardziej szczegółowo wyjaśnić sprawy…

  1. Kodeki przypisane są do odtwarzaczy AV, które posiadamy w komputerze, nie do plików AV.

  2. Pendrive jest dużo wolniejszy od dysku HDD, znaczenie ma również jakość wykonania (firma), oraz

wiek (im nowsze, tym szybsze), jak również wydajność procesora.

  1. Raczej nie ma problemu.

Bez przesady, plik o rozmiarze 1 - 2 GB nigdy mi się nie kopiował dłużej niż 20 minut

Jest problem, ten bardzo mały transfer oraz uszkodzenie pliku po skopiowaniu jest podejrzane.

URT , czy już kiedyś kopiowałeś na tego pendrive pliki o takim rozmiarze?

Co siedzie się gdy teraz chcesz skopiować pliki (kilka sztuk) o rozmiarze np. 200- 300 MB? Czy po skopiowaniu są uszkodzone?

Problem w sprzęcie. Można przeprowadzić test, po starcie systemu zacząć kopiować ten plik, bez uruchomienia innych programów.

Po kilku minutach włączyć kilka aplikacji. Transfer prawdopodobnie zmniejszy się 5-10 razy, albo nawet zawiesi. Pozwoli to ocenić

sprawność procesora. Może więcej dałoby do myślenia, gdyby @URT podał parametry komputera, wzmiankę o systemie i posiadanym pendrive

Nie upieram się jednak, to taki mój wniosek.

Porównaj sumy kontrolne plików.

Nie masz w biosie wyłączone USB 2.0?

Dodane 04.02.2012 (So) 13:36

Pomyliło ci się chyba kopiowanie z pendrive z kopiowaniem na pendrive.

W tym pierwszym przypadku procesor może być dodatkowo obciążony skanowaniem antywirusowym kopiowanego pliku.

Natomiast przy kopiowaniu pliku na pendrive gdzie nie występuje skanowanie obciążenie procesora wahało się u mnie od 0 do 2% (kilka razy podskoczyło do 7%) a nie mam nowego komputera Athlon XP 2500+

pen jest w pełni sprawny kopiowałem większe pliki na niego i nie było problemów, postanowiłem nagrać film na płytę dvd. Po na graniu 2 % zawartości na płytę, proces się zatrzymuje a płyta w napędzie się nawet nie kręci…

Możliwe że film jest uszkodzony? nawet unlocker nie przeniósł tego pliku na pen drive.