Nie można normalnie uruchomić komputera

Mam laptop HP, system Vista. Po włączeniu komputera czarny ekran z napisem Mocrosoft C …także paskiem poziomyn wskazującym ładowanie. Po takim"ładowaniu" przez ponad 20 minut ekran ma kolor niebieski i kolejny napis…nie można uruchomić komputera, narzędzie do naprawy systemu spróbuje przywrócić system, czy chcesz to kliknij, oczywiśćie klikam i wtedy system zostaje przywrócony.

Prosze o pomoc, jak to naprawić, już teraz dziękuję.

Jeżeli przywracanie nie pomaga, to wychodzi na to, że system został poważnie uszkodzony i nie pozostaje nic innego jak załadować go od nowa poprzez partycję recovery.

Dziękuję za odpowiedz, może jest jeszcze inny sposób?

Moim zdaniem nie ma. Jeżeli znałbym inne wyjście, nie sugerowałbym Ci przywracania Windowsa z recovery.

Ja nie zastanawiając się od razu zrobiłbym format.

Byłbym pewny że już będę miał spokój :wink:

kosmogcw , też tak uważam, ale dla autora może to być problematyczne, bo recovery formatuje wszystkie partycje, tak więc wszystkie dane szlag trafi.

jak zformatuje to przynajmniej jeden dysk zostanie :wink: Jeśli jest mądrym użytkownikiem sprzetu takiego jak pc czy laptop to nie kopiuje czy instaluje plików na dysk z systemem :wink: śmię twierdzić iż “toćto” samobujstwo wykorzystywać dysk z systemem do zapisu np plików Worda :wink:

  1. ja bym najpierw ściągnął linux (masz neta bo jakoś piszesz :smiley: )

  2. wszedłbym do systemu Win

  3. skopiowałbym ważne pliki

  4. przywrócił ustawienia i system z eRecovery

Problem w tym, że laptopy z recovery mają tylko dwie partycje, jedna na system i dane, druga na recovery, tak więc nie ma za bardzo gdzie trzymać tych danych. Pomniejszenie c: i utworzenie trzeciej też nie ma sensu, bo przy przywracaniu systemu z recovery partycja zostanie skasowana i z powrotem będą dwie partycje. Jedynie z tego co słyszałem lapki Lenovo mają możliwość utworzenia dodatkowej partycji, bo program do recovery ma możliwość utworzenia backupu aktualnego stanu systemu, tak więc więc wystarczy po utworzeniu partycji ztobić taki backup, następnie wskazać programowi żeby przywrócił backup użytkownika i wtedy układ partycji zostaje zachowany.

nie prawda. recovery formatuje to co wybrales

Dodane 01.04.2012 (N) 11:49

czyli albo C albo D albo WSZYSTKO

Nie wszystkie.

ale wiekszosc

na pewno:

acer - emachines

samsung

asus chyba tez

a lenovo nie sprawdzalem

p.s.

dokumenty zawsze mozesz wgrac na jakis serv

ja mam na chomikuj bo nie ma limitu i tez jak wgrywalem os (2dni temu) to wgralemna serv i wszystkie pliki mam:)