Nie można odczytać karty pamięci SD

cześć, mam problem z kartą pamięci SD do aparatu fotograficznego Kodak. Zawsze podpinałam ją do kompa przez czytnik kart, bo kabla USB do aparatu nie mam. Czytnik ma wejście USB 2.0. Niedawno, kiedy podpięłam czytnik z tą kartą, to nie włączyło się autoodtwarzanie, więc weszłam w Mój komputer->Dysk wymienny F:, po dłuższej chwili wyświetlił się komunikat, że urządzenie nie jest dostępne, gdyż wystąpił błąd z urządzeniem We/Wy. Czasami tez pokazuje mi się ‘włóż dysk do stacji dysków F:’’, ale wówczas czytnik z kartą jest na swoim miejscu, wszystko łączy dobrze. Próbowałam w każdym porcie USB, na laptopie we wbudowanym czytniku, a nawet podłączałam aparat cyfrowy siostry z tą kartą do komputera i za każdym razem jest to samo. W serwisie powiedzieli mi że pozostaje mi tą kartę tylko wyrzucić! ;( Na niej jest ok. 200 zdjęć, co ja mam robić? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę czy radę.

Co to za karta i ile była używana i czy aparat ją wykrywa ?

jest to karta SanDisk o pojemności 512 MB, tyle moge powiedzieć.

To była moja pierwsza karta, więc myślę, że ma już ok 4 lat. W aparacie jest tak: w Kodaku pisze, że wymagane jest formatowanie karty i jest opcja żeby rozpocząć formatowanie, a zdjęć nie można przeglądać. Nastomiast w aparacie mojej siostry firmy Medion pisze po prostu ‘błąd karty’ i zdjęć tez nie da się przeglądać.

Zapewne karta jest już zużyta i potrzebny będzie jej format.

Ale wpierw użyj programiku testdisk. Potrafi on odzyskać wszystkie dane i jednocześnie naprawić kartę.

Do pobrania tu: http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-Ph … 12758.html

Opis tu: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=157904

i tutaj: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2948.0

Użyj tego programiku a on powinien naprawić kartę wraz z odzyskaniem zdjęć. Oprócz kart rewelacyjnie sprawdza się on też przy pendriv`ach, dyskach przenośnych jak i zwykłych.

-wszystko fajnie, tylko że jeżeli jest komunikat

to komputer może jej nie “widzieć”. W moim

przypadku n.p. powodem było mechaniczne uszkodzenie karty. Jeżeli żadna z porad które uzyskasz nie pomoże, pozwól aparatowi sformatować kartę ale prawie na pewno uzyskasz komunikat że"sformatowanie jest niemożliwe". Wolałbym się mylić bo żal zdjęć :frowning: , powodzenia mimo wszystko.

no a gdybym sformatowała tą kartę pamięci i powiedzmy, że przebiegłoby to bez niepowodzeń czy przeszkód, to czy można by było odzyskać te zdjęcia, które się sformatowało? bo jest chyba coś takiego jak odzyskiwanie danych?

Jeśli to będzie szybkie formatowanie to można jeszcze coś odzyskać, jeśli pełne to już jest mniejszy odłamek plików do odzysku.