Nie można odinstalować ASUS Game Park (ASUS N53SV)

Po prostu z tego nie korzystam i chciałem to usunąć. Niestety komputer po ponownym uruchomieniu zaczyna od “konfigurowania ustawień spersonalizowanych” co kończy się uszkodzeniem innych aplikacji. Przestaje działać Power2GO, którego nie mam na płycie i nie jestem w stanie naprawić po odinstalowaniu Game Park (autorem jest Oberon Media). Mało tego uszkodzeniu ulegają inne aplikacja. Praktycznie większość z nich nadaje się już tylko do odinstalowania. Nawet Google Chrome nie chce się uruchomić. Może wiecie jak można pozbyć się tego programu przy okazji nie niszcząc reszty aplikacji? Chcąc zainstalować od nowa inne aplikacje z płyty od producenta mam same errory i też instalacja kończy się niepowiedzeniem. Po prostu ktoś wziął pieniądze za coś czego nie zrobił, bo wątpię żeby ASUS nie miał jakiejkolwiek kontroli jakości oprogramowania, no chyba, że jest to celowe działanie.

Nie wspomnę już o ASUS WebStorage, które powodował inne błędy w systemie (np. eksplorator Windows) , a którego całe szczęście się pozbyłem.

Musiałem zainstalować od nowa system ale i tak aplikacje są od początku w systemie (zainstalowane fabrycznie, więc niewiele to dało).

Postaw system od nowa korzystając z jakiegoś czystego obrazu Windows 7 w wersji obecnie zainstalowanej (uważaj by był z pewnego źródła - gdzieś na mydigitallife były sumy kontrolne oryginalnej wersji RTM), uprzednio ściągając ten program i spisując swój klucz licencyjny. Ja dodatkowo usunąłem partycję recovery.

Wtedy będę miał gołego Windowsa. Akurat oryginalna płyta to nie jest problem. Klucz oczywiście wpisuję swój (jest na obudowie komputera) tyle, że nie będę miał innych programów jak np. aktywowany Power2GO czy odtwarzacz filmów DVD oraz innych przydatnych aplikacji, więc to jest jakieś wyjście, ale nie najlepsze i mam nadzieję, że nie jedyne. Mi bardziej chodzi o pozbycie się tego ASUS Game Park, bez “konfigurowania ustawień spersonalizowanych” po resecie komputera. W zasadzie to wszystko mi działa po odinstalowaniu kilku niepotrzebnych aplikacji. Jedynym problemem jest odinstalowywanie ASUS Game Park. Niestety niektórych programów nie ma na płycie ASUS Driver & Utilities, a podczas instalacji innych wywalają jakieś błędy nawet na fabrycznej wersji Windows 7. Jak to napisał producent “Inspiring Innovation - Persistant Perfection”, tyle, że ja jakoś nie czuję się tym wszystkim zainspirowany, a z perfekcją ma to nie za wiele wspólnego.

Obawiam się, że nie ma możliwości pozbycia się śmieci z partycji recovery…

Programy dostarczone na płycie nie są przypadkiem w wersji trial? Poza tym masz mnóstwo alternatyw, nie jesteś skazany tylko na programy dostarczone od producenta laptopa.

Nie chodzi mi o grzebanie na recovery. Mam zainstalowanego Windowsa i chcę się pozbyć z niego śmieciowych programów, których nie używam, a nie mogę ich odinstalować, bo mi się cały system kaszani od tego “konfigurowania ustawień spersonalizowanych”. Nic nie da się ruszyć z tym śmieciowym programem. Na płycie nie ma części programów, które są w fabrycznym systemie z recovery. Power2GO śmiga normalnie i nie ma żadnych informacji na temat przydatności do “spożycia”, ale jego nie mam na płycie. Game Park to dema gier i dla tego chcę to wywalić, bo nie zamierzam kupować tam żadnych gier. Po tym “konfigurowaniu ustawień spersonalizowanych” Power2Go wywala mi błąd - brak p2grc.dll, a plik nadal jest w katalogu Language, najprawdopodobniej coś miesza w rejestrze ten Game Park.

Przeskanuj sobie szybkie skanowanie Malwerbytes Antymalware i Kaspersky Virus Removal rzuć logi na forum, dodatkowo rzuć logi OTL

Zarówno Kaspersky jak i Malwarebytes nic nie znalazły. OTL wyskrobał logi, ale tu się nie mieszczą. Na jaką stronę je wrzucić? Wywaliłem ręcznie - CCleaner’em usunąłem wpisy w zakładce do odinstalowywania programów. Resztę usunąłem ręcznie szukając “game park” i “oberon”. Pozostałości w rejestrze usunąłem za pomocą RegEdit :smiley: Później skan rejestru paroma skanerami i usunięcie niepotrzebnych plików :smiley:

Spróbuj umieścić to na stronie np. wklejto.pl i linki podać na forum

Wkleiłem.

http://www.wklejto.pl/124721

http://www.wklejto.pl/124722

Dodane 10.05.2012 (Cz) 21:41

Nie mogę też usunąć devicedetector.exe w slimcleaner, tak samo nie mogłem wywalić ze startu asus driver update. Po prostu nic się nie dzieje. CCleaner w ogóle nie widzi tego wpisu.

Przenieś wątek do działu bezpieczeństwo tam Ci pomogą odinstalować na podstawie OTL

Jeśli chcesz się pozbyć devicedetector.exe - powinieneś odinstalować