Nie można odinstalować eset nod antivirus

Zacznę od początku: informatykiem nie jestem, ba, komputer to dla mnie praktycznie czarna magia. Swego czasu miałam sporo przejść z tysiącem różnym błędów, noszeniem komputera w tę i wewtę do serwisu więc jestem dość mocno wyczulona na nawet najmniejsze zmiany. Dlatego, kiedy ni z tego ni z owego zostałam uradowana Bluescreenem (i… zmianą koloru z niebieskiego na szary w Chromie? Co jest?) to użyłam przywracania system, ot, na wszelki wypadek.

I tu zaczyna się zabawa: otóż Eset Nod uparcie utrzymuje, że jego licencja już wygasła (używam wersji trialowej, niedawno instalowałam nowszą). Postanowiłam więc odinstalować przestarzałą wersję i zainstalować nowszą. Niestety, przy próbie deinstalacji otrzymywałam komunikat, że nie posiadam pliku eav_nt32_plk.msi . Cofnęłam więc przywracanie systemu, w nadziei, że wróci mi “nowsza” wersja Noda; nic z tych rzeczy. Użyłam deinstalatora; Nod zniknął, nie ma go na liście programów, ale za to windows twierdzi, że “program eset nod 4.2 jest nieaktualny”, a na dysku C ciągle jest nodowy folder, którego nie jestem w stanie usunąć.

Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego dziadostwa, czy muszę robić format?

Proponuję usunąć folder nod za pomocą tego programu http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Pr … 12240.html. Po usunięciu wyczyść za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html. Zainstalować Noda

Po włączeniu programu Unlocker i zaznaczeniu odpowiedniego folderu/procesów… nic się nie zmienia. Robię coś nie tak czy po prostu ten program nie może mi pomóc?

Może spróbuj w trybie awaryjnym. (eav_nt32_plk.msi to chyba plik instalacyjny)

Wersja trial jest po to aby wypróbować program, a po upłynięciu okresu testowego program należy odinstalować, a nie kombinować z nowymi wersjami. Zainstalowanie nowszej wersji nie wydłuży ci okresu testowego.

Fiesta - zapamiętam. Teraz to chcę się tylko tego pozbyć.

Udało mi się wejść w tryb awaryjny i usunąć folder. Co konkretnie mam usunąć CCleanerem? Wszystko?

ccleaner-poznajemy-stosujemy-t246759.html. Przeczyść rejestr.

Folder usunięty, rejestr przeczyszczony; niestety, nie widzę żadnych zmian.

Tzn. co się nie zmieniło?

W centrum zabezpieczeń - ochrona przed wirusami - wyświetla mi się komunikat “Program ESET NOD32 Antivirus 4.2 raportuje, że może być nieaktualny”.

spróbuj programem eset uninstaller:

http://kb.eset.com/esetkb/index?page=co … &actp=LIST

* pobierz ESET Uninstaller.zip i zapisz to narzędzie na Pulpicie

* rozpakuj pobrane archiwum. Możesz skorzystać z dowolnego programu archiwizującego, na przykład, WinZip

* uruchom komputer w trybie awaryjnym. Jeżeli podejmiesz próbę uruchomienia narzędzia ESET Uninstaller w trybie normalnym, zostanie ona zakończona niepowodzeniem i na pulpicie wygenerowany zostanie plik tekstowy z wiadomością “ERROR!”

* dwukrotnie kliknij na ikonę ESET Uninstaller

* uważnie przeczytaj ostrzeżenie: "This tool uninstall AV product in non-standard way. Your PC can be harmed seriously, please back up Your data. Please keep in mind that as soon as this application is finished your network connection can be down and you will have to restart your PC. Are you really sure to continue? ". Jeżeli zgadzasz się na wykonanie tych czynności wprowadź “y”

*jeżeli pojawi się następujące zapytanie: “Are you sure to uninstall ESS/EAV/EMSX from this OS?”, wyświetlone zostaną informacje o Twoim systemie operacyjnym. W celu potwierdzenia wprowadź “y”.

* dezinstalacja może zająć około 1 minuty. Po zakończeniu tego procesu, narzędzie zostanie automatycznie zamknięte

* uruchom komputer w trybie normalnym.

Noms ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zmieniłam tytuł wątku; wygląda na to, że muszę sobie odświeżyć regulamin.

W każdym razie; eset uninstaller pomógł! Problem rozwiązany. Dziękuję wszystkim za dobre rady i dokładne instrukcje.