Nie można odnaleźć określonego modułu

Witam, jestem nowy na forum gdyż przychodzę tu z pewnym problemem, więc przepraszam jeśli temat nie jest na odpowiedniej kategorii.
Gdy próbuje zainstalować sterowniki do NVIDIA lub włączyć program GForce Experience pojawia się błąd “Nie można odnaleźć określonego modułu”. Widziałem już, że były takie tematy jednak jestem amatorem i nie potrafię sam tego naprawić więc proszę o wytłumaczenie co zrobić i kiedy.
Oczywiście załączam też raporty FRST.
Addition.txt (127,3 KB) FRST.txt (106,4 KB)
Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

1 polubienie

W trybie awaryjnym (koniecznie!) wyczyść system ze sterowników NVidii za pomocą tego narzędzia


i zainstaluj najnowsze sterowniki od nowa (już w trybie normalnym).

Zrobilem to, niestety znowu przy próbie zainstalowania nowych sterowników w trybie normalnym pojawia się ten sam błąd czyli "nie można odnaleźć określonego modułu ;/
istnieje jakis program który mógłby to ominąć tak jak ddu w przypadku odinstalowywania ich?

Witaj @lisiasty2604 na Forum DobreProgramy

Jest widoczna infekcja, na początek należy tym się zająć.
Możliwe, że uporanie się z tym problemem, rozwiąże inne.

  1. Pobierz ADWCleaner
  2. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  3. Wklej plik wynikowy.
  4. Czekaj na kolejne polecenia.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz
stopa

Zrobione.
Na dole załączam logi ze skanowania, usuwania oraz od nowa FRST.
AdwCleaner[C00].txt (3,1 KB) AdwCleaner[S00].txt (3,2 KB)
Addition.txt (127,5 KB) FRST.txt (103,7 KB)

Dziękuję.
Teraz kolejne skanowanie
Zrób skanowanie MBAM

  • Pobierz MalwareBytes MBAM
  • Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.
  • Zainstaluj MBAM, zaznacz na końcu, aby uruchomił się po zakończeniu instalacji.
  • Wejdź w Ustawienia w Prawym górnym rogu
  • Zakładka Bezpieczeństwo
  • W Opcjach skanowania zaznacz trzy pierwsze z czterech dostępnych
  • Wróć do Głównego Menu
  • Rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, wklej plik wynikowy.

Nie moge go zainstalować. Przy jej próbie pojawia się błąd "runtime error at 434:375, could not call proc.

Spróbuj z tej stronki

zrobione.
Załączam pliki
Addition.txt (129,1 KB) FRST.txt (107,6 KB)
wyniki.txt (5,0 KB)

Teraz przeskanuj

i zrobione.
tutaj wyniki i znowu pliki FRSTwyniki.txt (6,2 KB) Addition.txt (122,8 KB) FRST.txt (112,4 KB)

Dziękuję

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Ja\Downloads\FRST
    fixlist.txt (38,4 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

plik wynikowy :
Fixlog.txt (85,8 KB)

Dziękuję
Jeśli możesz pobierać bez przeszkód, zrób skan ESET, potem dla sprawdzenia nowy skan FRST i wrzuć do wglądu.
Możesz sprawdzić, czy problem, który opisywałeś na początku, nadal występuje

  • Pobierz ESET Online Scanner
  • Uruchom z Uprawnieniami Administratora
  • Program pobierze Aktualizacje modułu skanowania
  • Automatycznie rozpocznie się Szybkie skanowanie
  • Gdy wykryje jakiekolwiek zagrożenia zapisz raport
  • Program zapyta o Wersję próbną odznacz i wyłącz
  • Udostępnij plik raportu

Addition.txt (86,8 KB) FRST.txt (110,1 KB) Program znalazł kilka zagrożeń oraz problem który opisałem na początku nadal występuję.
wynikii.txt (4,2 KB)

Wyłącz antywirusa i spróbuj ponownie instalacji. Czasem on stanowi problem szczególnie gdy jest wyposażony w ochronę przed ransomware.

@anon8762089 próbowałem i nie podziałało ;/

Spróbuj polecenia (uruchom wiersz poleceń z uprawnieniami admina):

sfc /scannow

i ewentuanie:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Zrób to co napisał Cezar Juliusz. Przynajmniej będzie wiadomo co z plikami systemowym.
Z Comodo masz w ogóle problem ponieważ masz non stop w logach taki tekst:
“Windows is unable to verify the image integrity of the file \Device\HarddiskVolume4\Windows\System32\guard64.dll because file hash could not be found on the system”
Naprawa przez przeinstalowanie comodo.
Piszesz " “Nie można odnaleźć określonego modułu” tylko ze to jest końcówka.
Z reguły pisze "Wystąpił problem podczas uruchamiania i jest podana ścieżka do pliku z którym jest problem.
Było by dobrze wiedzieć o jaki chodzi.

@anon8762089 właśnie problem jest taki, że przy błędzie nie pokazuje mi żadnej ścieżki
ale teraz jak spróbowałem jeszcze raz zainstalować żeby zrobić screen błędu to o dziwo odpalił się w końcu instalator :smile:
jednak zrobię jeszcze to co pisał Cezar
edit : udało się zainstalować sterowniki !!!